VRK iš rinkimų kovos pašalino visuomeninį rinkimų komitetą „Už Kaišiadoris“

Sausio 29 dieną Vyriausioji rinkimų komisija iš savivaldybių rinkimų pašalino visuomeninį rinkimų komitetą „Už Kaišiadoris“ konstatuodama, kad šis rinkimų komitetas nebeturi būtino narių skaičiaus. Pagal galiojančius įstatymą, visuomeninį rinkimų komitetą turi sudaryti ne mažiau kaip dvigubai daugiau narių nei toje savivaldybėje yra renkama politikų. Šiuo atveju Kaišiadorių rajone yra renkami 25 tarybos nariai, todėl visuomeninį komitetą turi sudaryti ne mažiau kaip 50 žmonių. Vyriausiosios rinkimų komisijos turimais duomenimis, visuomeninis rinkimų komitetas „Už Kaišiadoris“ šiuo metu turi 46 narius.

VRK posėdyje dalyvavusio „Už Kaišiadoris“ atstovo Virginijaus Valentinavičiaus teigimu, iš pradžių komitete buvo 71 narys, tačiau gruodį ir sausį jį paliko 25 žmonės. Posėdyje V. Valentinavičius prašė nenaikinti komiteto registravimo, nes iš esmės jis jau visas savo funkcijas atliko.

„Komitetas atliko savo funkciją: surinko komandą, iškėlė kandidatus, surinko parašus. Komiteto funkcija tuo ir baigiasi, jis nebereikalingas. Leiskite komitetui sąrašui eiti į rinkimus“, – sakė V. Valentinavičius. Bet Vyriausioji rinkimų komisija rėmėsi jau buvusia praktika, kuomet dėl tos pačios priežasties buvo panaikinta visuomeninio rinkimų komiteto „Piliečių jėga ir teisingumas“ registracija.

Panaikinus komiteto „Už Kaišiadoris“ registraciją, Kaišiadorių rajone savivaldos rinkimuose liko vienas visuomeninis komitetas – „Vardan Kaišiadorių krašto“. Savivaldos rinkimai vyks kovo 3 dieną.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto