Žaslių ežere maudytis pavojinga – žarniniai enterokokai kelis kartus viršijo leistiną normą

Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šiemet, kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus maudymosi sezonui, nuolatos stebi populiariausių Kaišiadorių rajono vandens telkinių maudymosi vietų vandens kokybę. Tiriant vandens kokybę siekiama išsiaiškinti ar maudymosi vietose žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių kiekis neviršija normos.

Kaišiadorių rajone tiriama septynių vandens telkinių vandens kokybė: Girelės tvenkinyje, Ščebnicos tvenkinyje, Kiemelių ežere, Kalvių ežere, Vilūnų ežere, Statkūniškio ežere ir Žaslių ežere.

2019-08-01 dienos vandens tyrimų rezultatai parodė, kad Žaslių ežere žarniniai enterokokai normą viršijo net kelis kartus – jų buvo aptikta net 490 ksv/100 ml, kai tuo tarpo leidžiama riba yra 100 ksv/100 ml. Žarninės lazdelės Žaslių ežere taip pat artėja prie leidžiamos ribos – jų aptikta 648,8 ksv/100 ml, kai leidžiama riba yra 1000 ksv/100 ml. Todėl Kaišiadorių rjaono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras maudytis Žaslių ežere nerekomenduoja.

Tuo tarpu švariausias vanduo buvo nustatytas Statkūniškio ežere. Čia žarninių lazdelių skaičius buvo tik 4,1 ksv/100 ml, o žarninių enterekokų nebuvo aptiktai visai.