Žaslių tradicinių amatų centras laimėjo paramą projektui

Kovo pradžioje Žaslių kultūros centras gavo pranešimą iš Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos, kad finansuojamas Žaslių KC ir Savivaldybės kultūros ir paveldosaugos skyriaus parengtas projektas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“ veiklą „Tradicinių amatų centrų plėtra“.

Projektui „Žaslių tradicinių amatų centro veiklos plėtra Kaišiadorių rajone ir Vidurio Lietuvoje“ įgyvendinti skirta 42 456 eurų dydžio parama.

Įgyvendinant projektą, bus sudarytos geresnės galimybės Kaišiadorių rajono ir kaimyninių savivaldybių gyventojams mokytis amatų, sertifikuoti ir parduoti tautinio paveldo produktus, dalyvauti Vidurio Lietuvos parodose ir mugėse. Įgyvendinant projektą, bus įsigyta įrangos amatų mokymuisi ir demonstravimui.

Projekto lėšomis bus įsigyta pirmoji rajone mobili scena ir įvairių dydžių lauko renginių palapinių, puodų žiedimo staklės, degimo krosnis, staliaus darbastalis su medžio apdirbimo įrankiais kubilininkystės amato demonstravimui ir mokymui, vilnos vėlimo reikmenys ir kt.

Projektas turi būti įgyvendintas 2017 metais, todėl projekto vadovų ir Žaslių kultūros centro darbuotojų laukia ypatingai darbingi metai: reikės atlikti ne tik viešųjų pirkimų procedūras, įsigyti įrangą, aktyviai viešinti projekto veiklas, bet ir surengti daug edukacinių užsiėmimų, renginių, parodų Žasliuose, Kalviuose, kaimyninėse savivaldybėse. Šis projektas bus Žaslių tradicinių amatų centro startu tautinio paveldo darbams ne tik mūsų rajone, bet ir Vidurio Lietuvos regione.

Kultūros ir paveldosaugos skyriaus informacija