Žiežmarių–Melioratorių gyvenvietės vandens vartotojams rekomenduojame vandens negerti ir nevartoti maistui

Žiežmarių–Melioratorių gyvenvietės vandens vartotojams rekomenduojame vandens negerti ir nevartoti maistui. Maistui ir gėrimui vartokite vandenį, pirktą parduotuvėse plastikiniuose  buteliuose arba pasirūpinti juo iš kitų vandenviečių (Žiežmarių, Kaišiadorių). Buityje vandens vartojimas neribojamas.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto tyrimų duomenimis Žiežmarių–Melioratorių vandenvietės geriamajame vandenyje vėl nustatyta padidinta ribinė boro koncentracija. Tai gamtinės kilmės tarša, kuri gali svyruoti  ir priklauso nuo geologinės  vandeningo sluoksnio  sudėties.

Boras – reikalingas kaulams, todėl tai svarbi osteoporozės prevencijos programos dalis. Manoma, kad yra labai galimas ryšys tarp boro trūkumo organizme ir artrito simptomų. Boro žmogaus organizmas gauna su geriamuoju vandeniu ir augaliniu maistu: vaisiais (obuoliais, kriaušėmis, vynuogėmis ir kt.), daržovėmis, ypač lapinėmis, ankštiniais augalais, riešutais. Geriamajame vandenyje boras yra beskonis, bekvapis, bespalvis.

Boras toksinis cheminis elementas, kurio didelis kiekis kenkia žmogui ir jo reprodukcinei sistemai, todėl Europos Sąjungoje bei Lietuvos higienos normoje  nustatytas boro koncentracijos standartas geriamajame vandenyje yra 1 mg/litre. Pasaulio sveikatos organizacijos parengtame geriamojo vandens kokybės vadove nurodyta rekomenduojama boro koncentracija geriamajame vandenyje – 2,4 mg/l. Pasaulio sveikatos organizacija yra nustačiusi priimtiną saugų vidutinį boro suvartojimo per parą suaugusiems žmonėms – 0,16 mg boro/kg kūno svorio per parą arba vidutiniškai apie 10 mg boro per parą (apie 10 litrų per parą žmogui).

Naujienos iš interneto