ŽŪM viceministro vieta ilgai tuščia neliko: ją gavo buvęs Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus

Antradienį darbą Žemės ūkio ministerijoje pradeda naujasis viceministras Vytenis Tomkus. Jis kuruos finansų ir biudžeto, tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo, Europos Sąjungos reikalų bei bioekonomikos sritis. Viceministras bus atsakingas už finansinių priemonių koordinavimą.

Prieš užimdamas viceministro pareigas, V. Tomkus 2015-2023 m. dirbo Kaišiadorių rajono savivaldybės meru, iki tol dirbo Lietuvos centrinės kredito unijos Teisės ir kredito unijų finansinės veiklos vertinimo skyriaus vadovu ir įvairiose pareigose kitose įmonėse.

Tuo tarpu gegužės 12 dieną ŽŪM išplatino pranešimą, jog Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas paskelbė, kad dėl asmeninių priežasčių atsisako užimamų pareigų. Jis planuoja toliau tęsti savo veiklą žemės ūkio versle ir baigti doktorantūros studijas Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre.

„Per pusantrų metų darbo ministro politinėje komandoje gavau išskirtinės ir įdomios patirties. Praėję metai buvo intensyvūs ir kupini iššūkių: kartu su komanda įveikėme COVID-19 pandemijos padarinius, vėliau susidūrėme su sunkumais, kuriuos patyrė Lietuvos žemdirbiai dėl karo Ukrainoje. Esu ypač patenkintas, kad turėjau galimybę prisidėti prie svarbiausio žemdirbiams dokumento – Strateginio plano – parengimo“, – sakė P. Astrauskas.