Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi pagerbtas E. Petkevičienės ir L. Šabūnienės atminimas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vasario 15 d. pasirašė dekretą, kuriuo po mirties Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo šviesaus atminimo Kaišiadorių ligoninės bendrosios praktikos slaugytojas Egidiją Petkevičienę ir Laimą Šabūnienę. Šis garbingas apdovanojimas velionėms suteiktas už pasiaukojimą ir atsidavimą itin sudėtingomis COVID-19 (koronaviruso infekcijos) aplinkybėmis gelbstint gyvybes, nepaisant gresiančio pavojaus savo gyvybei.

„Didžiuojamės kiekvienu gydytoju ir savanoriu, prisidėjusiu prie kovos su COVID-19. Gedime visų, kurių netekome, ir dėkojame Prezidentui už apdovanojimus. Jokie apdovanojimai nepanaikins to skausmo, kurį artimiesiems sukėlė Egidijos ir Laimos netektis. Vis dėlto jie liudija, kad mūsų krašto moterų auka ne tik buvo deramai pagerbta, bet įkvėps ir ateities kartas“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Iš viso už didvyriškus darbus COVID-19 pandemijos metu Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanoti 33 šalies sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojai. Taip pat du asmenys apdovanoti už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones, nepaisant pavojaus savo gyvybei.

Primename, kad Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija mirusiųjų medikių šeimoms skyrė po 2500 Eur paramą.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.