Kaip įveikti užklupusią nemigą?
Šiame didelės įtampos kupiname šimtmetyje nemiga kankina ne tik pagyvenusius žmones, bet ir jaunimą bei vidutinio amžiaus sulaukusius asmenis. Dėl nesveiko naudojimosi išmaniosiomis technologijomis nuo nemigos pradeda nukentėti net vaikai.
Kokios yra dažniausiai pasitaikančios nemigos priežastys?
Ne vien stresas gali būti kaltas dėl miego sutrikimų. Dėl to gali būti kalti ir tokie netinkami veiksniai, kaip nenuoseklus miego režimo grafikas, netinkama aplinka miegamajame arba daug energijos reikalaujanti veikla prieš miegą. Taip pat nedera vėlai vakare per daug prisivalgyti, gerti kavos ar alkoholinių gėrimų.
Miegui kenkia ir kai kurie vaistai, kuriais gydoma astma, aukštas kraujospūdis arba depresija. Visa tai gali sukelti miego išblaškymą prieš naktį, kai net po vidurnakčio dar kelias valandas būdraujama. Ne ką linksmiau būna ir tada pabundama vidury nakties arba gerokai prieš rytą.
Kokios pasekmės laukia po nemigos nakties?
Kai neišsimiegama naktį žmogus per dieną jaučiasi išsekęs, jis nėra pailsėjęs, todėl nesugeba kaip reikiant susikaupti, todėl jo darbo našumas yra labai mažas, visą dieną kamuoja lėtinis nuovargis. Dėl šios priežasties ne tik sumažėja energingumas, bet ir apninka irzlumas, nuotaika pasidaro prislėgta, pesimistinė.
Be to, neįmanoma susikaupti, susilpnėja atmintis, pamirštama reikiama darbo seka, todėl pridaroma klaidų, nes sumažėjęs budrumas neleidžia tinkamai susikaupti. Jei tokia situacija tęsiasi ilgai, tada gresia nemalonumai ne tik profesinėje, bet ir asmeninėje aplinkoje, net artimiausi žmonės ima atrodyti esą netikėliai, pikto linkintys, nedraugiški, nepatikimi.
Kodėl negalima pro pirštus žiūrėti į nemigą ir kaip ją įveikti?
Kadangi nemigos pasekmės yra skaudžios, apsunkina tarpusavio santykius, trukdo darbui, griauna gyvenimo kokybę, vos tik pajutus šio negalavimo požymius, tuoj pat reikia griebtis priemonių, kurios padeda susigrąžinti prarastą miegą. Tam tinka ir atitinkami maisto papildai, kuriuose nėra sintetinių junginių, tačiau jie labai puikia padeda siekti ramaus poilsio naktį.
Kaip papildomą pagalbinę priemonę galima naudoti ir miego meditacijas, gilaus kvėpavimo pratimus. Tad jeigu nemigos pliūpsniai ima dažnai kartotis, tada pats laikas susisiekti su internetine parduotuve: https://merita.lt/collections/papildai-miegui ir apsirūpinti reikiamais produktais.
Nr. 24/58