Kaip pasigaminti apsauginę kaukę? Trijų sluoksnių apsauginė kaukė su keičiamu filtru (video)

Prieš kelias dienas Kaišiadoriečiams.lt jau patalpino instrukciją kaip pasigaminti apsauginę kaukę. Kadangi koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičius ir toliau beprotiškai greitai auga, o Lietuvoje karantinas dar pratęstas bent dviems savaitėms, tad nusprendėme pasigaminti dar geresnę apsauginę kaukę.

Visas apsauginės kaukės gaminimo procesas išlieka toks pats, tik šį kartą vietoje dviejų sluoksnių gaminsime trijų sluoksnių daugkartinę kaukę su papildoma kišenėlę filtrui. Kaip ir praėjusį kartą, taip ir šį, apsauginei kaukei gaminti naudosime tuos pačius trafaretus. Juos atsisiųsti galite paspaudę šią nuorodą.

Išsikirpę norimo dydžio trafaretus, iš medvilninio audinio išsikerpame dvi vidines kaukės dalis ir keturias išorines kaukės dalis. Juodas dalis naudosime kaip patį viršutinį sluoksnį.

Išorines dalis susiuvame vieną su kita – juodą dalį su šviesia.

Susiuvę du sluoksnius išorinių kaukės dalių, jas susiuvame vieną su kita.

Vieną su kita susiuvame ir vidines apsauginės kaukės dalis.

Vidinę kaukės dalį dedame į išorinės kaukės dalį ir viršuje bei apačioje jas susiuvame tarpusavyje. Siuvant kaukę jos viršuje galime įdėti išlankstytą sąvaržėlę, toje vietoje, kur kaukė dėsis ant nosies. Taip galėsime užtikrinti, kad kaukė tinkamai apsispaus ant mūsų nosies.

Susiuvę vidinę ir išorinę kaukės dalis viršuje bei apačioje, užlenkiame išorinės apsauginės kaukės šonus į vidų ir juos apsiuvame padarydami vietą perverti gumytei.

Įvėrę gumytę, į kišenėlę, kurią palikome tarp vidinio ir išorinio apsauginės veido kaukės sluoksnių, dedame vienkartinę nosinaitę arba, jeigu turite, filtrus.

Ir viskas, turime pasigaminę daugkartinę apsauginę veido kaukę!

Visą darbo eigą, kaip pasigaminti apsauginę veido kaukę, rasite ir šiame video. Tačiau nepamirškite, kad vien apsauginė kaukė jūsų neapsaugos! Privalote laikytis visų karantino metu duodamų nurodymų, be svarbios priežasties neiti į lauką, laikytis rankų higienos ir būti socialiai atsakingi! Tik nuo mūsų visų priklauso, kaip baigsis kova su nematomu priešu.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto