Kaip pasigaminti apsauginę kaukę?

Koronavirusui vis labiau plintant pasaulyje, apsauginių priemonių, medicininių kaukių ar respiratorių trūksta ne vien paprastiems žmonėms, bet ir medikams. Deja, bet net ir tokiu laiku atsiranda verslininkų ir perpardavinėtojų, kurie už 50 vienetų paprasčiausių medicininių kaukių, kurios minimaliai apsaugo nuo viruso, prašo jau po 50 ar daugiau eurų. Tuo tarpu įprastai 50 vienetų medicininių kaukių kainuodavo vos kelis eurus. Tad Kaišiadoriečiams.lt nusprendė pabandyti patys pasidaryti apsauginę kaukę, kuri mums kainavo tik mūsų pačių laiką. Mat visas reikalingas medžiagas radome savo namuose. Viskas, ko mums reikės norint pasigaminti daugkartinę apsauginę kaukę yra medvilninis audeklas, gumytė, siūlas, adata, žirklės, žymeklis, vienkartinė nosinaitė ir trafaretas, kurį galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.

Pirmiausia pasirenkame kam ir kokio dydžio kaukę norime gaminti. Pasirinkę ir atsispausdinę reikiamą trafaretą jį išsikerpame.

Iš medvilninio audinio išsikerpame po dvi vidines ir dvi išorines trafareto dalis.

Vidinės apsauginės kaukės dalies kraštus apsiuvame, kad jie neirtų.

Apsiuvę vidinės dalies kraštus, abi vidines dalis susiuvame tarpusavyje.

Išorines kaukės dalis taip pat susiuvame tarpusavyje.

Vidinę kaukės dalį įdedame į išorinę apsauginės kaukės dalį ir susiuvame jas tarpusavyje viršuje bei apačioje. Išorinės kaukės kraštus užlenkiame ir susiuvame, taip padarydami vietą praverti gumytei (pažymėta raudonai).

Tarp išorinio ir vidinio kaukės sluoksnių dedame vienkartinę nosinaitę.

Įveriame gumytes ir turime daugkartinio naudojimo apsauginę kaukę.

Tačiau nepamirškite, kad apsauginė kaukė nebūtinai apsaugos jus nuo koronaviruso. Nepamirškite tinkamai plauti ir dezinfekuoti rankų, rankomis neliesti veido ir akių bei griežtai laikytis karantino. Tik būdami sąmoningi galėsime nugalėti šią pasaulinę pandemiją, kuri jau pareikalavo tūkstančių žmonių aukų.

P. S. Šiek tiek patobulinome savo darytą apsauginę veido kaukę. Kaip pasigaminti dar geresnę trijų sluoksnių apsauginę veido kaukę su papildoma kišenėle filtrui rasite kitame mūsų straipsnyje „Kaip pasigaminti apsauginę kaukę? Trijų sluoksnių apsauginė kaukė su keičiamu filtru“.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto