Kaišiadorių ir Jonavos rajonų miškuose apsigyveno lokys? Per metus pastebėtas jau ne vieną kartą (video)

Lietuvos miškuose medžiotojai ir jų įrengtos vaizdo stebėjimo kameros vis dažniau pastebi mūsų miškuose retą svečią – mešką.

Praėjusių metų spalio 16 dienos vakarą, Kaišiadorių rajone, netoli Palomenės kaimo, medžiotojų klubo „Palomenys“ medžiotojui Daliui Katinui pavyko užfiksuoti mešką, kuri išlindo jam po bokšteliu.

Praėjusių metų liepos mėnesį rudoji taip pat buvo pastebėta Elektrėnų rajone, kuomet vakare, sėdėdami bokštelyje, esančiame Tarbiškių kaime, tolumoje pastebėjo iš miško išėjusį didelį gyvūną. Pradžioje pagalvojo, kad iš miško išėjo didžiulis šernas. Tačiau, pasinaudoję ant ginklo esančia optika ir pažiūrėję iš arčiau, liko nustebę – pasirodo, kad tai visai ne didelis šernas, o rudasis lokys.

2020 metų vasaros pabaigoje Kaišiadoriečiams.lt rašė taip pat rašė, kad medžiotojų kameros lokį užfiksavo liepos 29 dieną, apie 21 val., Palomenės girininkijos 22 miško kvartale. Tad, panašu, kad meškutė Lietuvos miškuose nusprendė apsistoti ilgesniam laikui.

Praėjusiais metais, rugsėjo 2 dieną, Jonavos rajone, Upninkų seniūnijoje, šalia Vyšnialaukio kaimo esančiame miške medžiotojai taip pat pastebėjo mešką. O šių metų liepos 27 dieną Jonavos rajone, Užusalių kaime medžiotojų miške palikta vaizdo stebėjimo kamera vėl ją užfiksavo. Pastaroji lankėsi žvėrių jaukykloje.

Šių metų spalio 22 dienos naktį rudoji dar kartelį pakliuvo į medžiotojų paliktos vaizdo stebėjimo kameros objektyvą. Meška vėl buvo užfiksuota Jonavos rajone esančioje Užusalių seniūnijoje, šalia Girelės miško.

Dar 2017 metų gegužės 29 dieną, apie 22 val., Kaišiadorių rajone, netoli Žiežmarių, medžiotojų vaizdo stebėjimo kameros taip pat užfiksavo Lietuvoje į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktą rudąjį lokį. Rudasis lokys atkeliavo tiesiai į pašėrimą, kur laukiniams gyvūnams medžiotojai paliko maisto.