Kaišiadorių senamiestis vėl skendėjo gaisro dūmuose (video)

Pastarosiomis savaitėmis Kaišiadoris ir Kaišiadorių rajoną kone kasdien kamuoja gaisrų liepsnos. Štai praėjusią savaitę didžiulis gaisras kilo Kaišiadorių senamiestyje. Tą kartą į gaisro vietą sulėkė gausios ugniagesių pajėgos, mat liepsnų liežuviai jau kėsinosi į aplinkinius pastatus. Tuomet tik ugniagesių gelbėtojų profesionalumo dėka pavyko užkirsti kelią dar didesnei nelaimei. Šiandien, praėjus lygiai savaitei, beveik tuo pačiu metu ir toje pačioje gatvėje kilo dar vienas didžiulis gaisras.

Apie 20 val. Kaišiadoriečiams.lt sulaukė daugybės gyventojų žinučių, kuriose klausiama, kas vyksta Kaišiadorių senamiestyje. Vieni siuntė nuotraukas su tolumoje matomu dūmų šleifu, kiti – video. Iškart nuvyko į įvykio vietą. Atvykus radome liepsnojant didžiulį plotą sausos žolės, švendrių bei krūmų. Šalikelėje taip pat liepsnojo gyventojų sukrauti rąstai bei malkas. Liepsnos plito ypač sparčiai ir jau kėlė grėsmę gyvenamiesiems namams.

Paaiškėjo, kad pranešimas apie gaisrą buvo gautas jau 19 val. 39 min. Į gaisro vietą atvyko net keturios ugniagesių autocisternos – dvi iš Kaišiadorių ir po vieną iš Žiežmarių bei Žaslių. Į pagalbą kolegoms ugniagesiams šį kartą taip pat atskubėjo ir ne tarnyboje buvę jų kolegos ugniagesiai, kurie padėjo kovoti su liepsnomis.

Laimei, šį kartą liepsnas pavyko numalšinti pačiu laiku, mat liepsnos sparčiai plito visai šalia geležinkelio esančių didžiulių pjuvenų krūvų link. Apie pasekmes, jeigu liepsnų liežuviai būtų pasiekę jas, net baisu ir pagalvoti.

Dėl ko kilo gaisras – aiškinamasi. Tačiau, tikėtina, kad tai buvo padegimas. Ugniagesiai užgesino maždaug 200 arų plote degusias nendres, krūmus ir šiukšles. Gaisro metu apdegė apie 8 mmalkų.

Kaišiadoriečiams.lt primena, kad sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno 120  iki 350 eurų.

Numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams, kurie, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą, nesiima priemonių jam užgesinti. Jiems gali būti skiriama nuo 30 iki 170 eurų, taip pat sumažintos tiesioginės išmokos už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, kuriuose bus nudeginta žolę ar ražienos.