Kokias papildomas funkcijas gali turėti bėgimo takelis?

Bėgimo takeliai – visiems gerai žinomi treniruokliai, kurie gali pasitarnauti ne tik sporto salėje, bet ir namuose. Jei planuojate įsigyti vieną jų, verta žinoti, kokiomis papildomomis funkcijomis jie gali pasižymėti – tokiu būdu galėsite išsirinkti sau labiausiai tinkantį modelį. Tad, apie visa tai – šiame straipsnyje.

Širdies ritmo jutiklis

Kai kurie bėgimo takeliai turi širdies ritmo jutiklius, kurie dažniausiai yra įmontuoti treniruoklio rankenoje. Jis leidžia stebėti širdies darbą treniruotės metu bei taip sužinoti, koks treniruotės intensyvumas jums yra tinkamiausias. Ši funkcija gali būti itin naudinga tiems žmonėms, kurie turi padidėjusį širdies ritmą – tiesa, atminkite, jog tuomet būtina pasikonsultuoti su gydytoju, koks fizinis krūvis jums yra galimas ir tinkamas.

Įkalnė

Kai priprasite prie treniruočių ant bėgimo takelio, gali būti, jog jas norėsis kiek pasunkinti. Tokiu atveju itin praversti gali įkalnės funkcija, kurią pasirinkus atrodys, jog bėgtumėte ar eitumėte į kalną, o tai leis dar efektyviau sustiprinti kojų ir sėdmenų raumenis. Įkalnės lygį galėsite patys lengvai pasirinkti tokį, koks jums yra reikalingas.

Treniruočių programos

Bėgimo takelis gali turėti įrašytas treniruočių programas, kurios padės laikytis rutinos ir stebėti pažangą kiekvieną kartą, kai užlipsite ant bėgimo takelio. Dažniausiai galima rinktis iš skirtingų bėgimo ar ėjimo maršrutų – pasirinkus kažkurį iš jų, treniruoklis tarsi mėgdžios reljefą, padidindamas greitį arba įkalnę. Po bėgimo ar ėjimo galėsite matyti sudegintų kalorijų skaičių bei įveiktą atstumą.

Liečiamas ekranas

Galiausiai, bėgimo takelis gali turėti liečiamą ekraną, kurį yra itin lengva valdyti, bėgant ar einant. Be visų reikalingų parametrų: širdies ritmo, greičio, sudegintų kalorijų bei įveikto atstumo, toks ekranas gali rodyti ir jūsų pasirinktą vaizdą, kas treniruotę gali paversti dar smagesniu užsiėmimu. Jei susidomėjote, daugybę įvairių bėgimo takelių galite rasti čia – https://imuperku.lt/sporto-prekes/treniruokliai/begimo-takeliai/.

Nr. 22/25