Lietuvos triatlono taurės starte Kaišiadoryse – Marijaus Butrimavičiaus ir Gabrielės Garbauskaitės pergalės (foto)

Sekmadienį Lietuvos kultūros sostinėje – Kaišiadoryse – startavo Lietuvos triatlono taurės (LTT) sezonas – keli šimtai sportininkų stojo į kovą pirmajame LTT etape.

Olimpinėje distancijoje triumfavo LTT čempiono titulą ginantis Marijus Butrimavičius (Trakų triatlono būrelis). Jo rezultatas – 2 val. 5 min. 49,8 sek. Nedaug nuo jo atliko Gediminas Pajėda (BTT, 2:07.15,1), o trečias finišavo Tomas Burbulis (Trakų triatlono būrelis, 2:11.25,7).

„Kai laimi, tai viskas puiku ir gražu. Buvo įdomu plaukti be hidrokostiumo, nes pasaulio čempionate taip pat startavau be jo. Sezono pradžioje tai yra iššūkis, nes baseine praleidžiu mažai laiko, o bendras fizinis pasirengimas man būna ant slidžių. Tikėjausi gerai pravažiuoti dviračiu ir tas pavyko tikrai neblogai. Gaila, kad pamečiau gertuvę, todėl vietoj elektrolitų teko gerti vandenį. Bėgimo pradžia buvo sunkoka, nes reikėjo suvartoti energinį gelį, jautėsi karštis, bet pavėsis labai pagelbėjo. Apskritai labai nepersistengiau, varžovai per daug nespaudė“, – pasakojo M. Butrimavičius.

Tarp moterų greičiausia buvo Gabrielė Garbauskaitė („Neko“) – 2 val. 26 min. 46,8 sek.

Antra liko Ula Giniotytė (2:31.51,9), trečia – Monika Šaltenytė (2:32.12,8).

„Tai buvo pirmas olimpinės distancijos triatlonas šiame sezone, todėl norėjosi tinkamai paskirstyti jėgas, bet tuo pačiu padaryti taip, kad nereikėtų vėliau gailėtis dėl to, kas buvo prarasta. Manau, kad pavyko pasirodyti gerai, ypač dviračių rungtyje. Man labai patiko Kaišiadorių trasa ir visas renginys“, – sakė G. Garbauskaitė, besiruošianti Europos vidutinio nuotolio triatlono čempionatui.

Olimpinę distanciją sudaro 1,5 km plaukimas, 40 km važiavimas dviračiu ir 10 km bėgimas.

Perpus trumpesnės sprinto distancijos varžybose nugalėtojais tapo Jonas Beleška (1:03.10) ir Unė Narkūnaitė (1:10.45).

„Tri-Fun“ rungtyje greičiausi buvo Jonas Saulius Jonaitis (24.24,1) ir Liepa Tamutytė (31.31,1).

Vaikų triatlono varžybose nugalėtojais tapo Adas Dobilas ir Liucija Venckūnaitė. Patys jauniausi dalyviai nuotaikingai sudalyvavo „Splash&Run” rungtyje.

Iš viso Lietuvos triatlono taurės sezoną sudarys penki etapai. Antrasis iš jų vyks birželio 30 dieną Trakuose.