Po Kaišiadoriečiams.lt publikacijos – permainos Kaišiadorių ligoninės skubios pagalbos skyriuje?

2023-04-07 Kaišiadoriečiams.lt publikavo straipsnį pavadinimu „Jūsų vaikui naktį prireikė skubios medicininės pagalbos? Kaišiadorių ligoninė greičiausiai jums nepadės…“, kuriame buvo rašoma, jog sunegalavus vaikui ir atvykus į Kaišiadorių ligoninės Priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių po 20 val., vaikams nėra suteikiama jokia pagalba.

Pasidalinus šiuo straipsniu socialinių tinklų paskyrose, pasipylė daugybė tėvų komentarų, kuriuose jie taip pat piktinosi tokia Kaišiadorių ligoninės Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus darbo tvarka. Mat visiems jiems būdavo nurodoma, kad jie nebedirba ir reikia vykti į Elektrėnus arba Kauną.

Tačiau, ko gero, tėvus labiausiai papiktino tai, jog naujasis Kaišiadorių ligoninės direktorius dar praėjusiais metais skelbė, kad po reformos Vaikų skubios pagalbos ir dienos stacionaro skyrius lieka veikti nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Nakties metu visi vaikai, kuriuos reiks hospitalizuoti, tačiau nebus būtina teikti būtinąją pagalbą, bus siunčiami į kitus centrus taip, kaip tai yra daroma šiandien. Tuo tarpu būtinoji pagalba bus suteikiama visiems pacientams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Taigi, vaikai visos paros metu bus gydomi Priėmimo – skubiosios pagalbos, reanimacijos ir dienos chirurgijos skyriuje, o Vaikų skubios pagalbos ir dienos stacionaro skyriuje – jo darbo metu. Taip, tarsi nuramindamas vaikų tėvus, rašė ligoninės direktorius.

Deja, bet įvykus reformai, pažadai ir liko pažadais, o naktimis sunegalavusių tėvų vaikai buvo priversti vykti į kitų rajonų gydymo įstaigas.

Kaišiadorių ligoninės direktoriaus atsakymas

Situacija, kai reikalinga suteikti būtinąją pagalbą, o sergantys vaikai nepriimami po 20 val. yra netoleruotina. Ligoninės administracija ėmėsi priemonių, kad ateityje tai nesikartotų.

Taip pat informuojame, kad VšĮ Kaišiadorių ligoninėje visapusiška kvalifikuota vaikų ligų gydytojo pagalba teikiama nuo 8 iki 20 val. Nuo 20 val. priėmimo skyriuje budi tik medicinos gydytojas, todėl gali būti suteikta tik būtinoji pagalba, arba pacientai gali būti nukreipiami į kitas gydymo įstaigas, kuriose vaikų ligų gydytojas budi visą parą. Rekomenduojame į ligoninę kreiptis nuo 8 iki 20 val. o skubiais atvejais patariame kviesti GMP.

Suteikus vaikui skubią būtinąją medicininę pagalbą po 20 val., tolesniam gydymui jis gali būti nukreiptas ambulatoriniam gydymui arba pervežtas į kitas gydymo įstaigas.