Profesionalūs kompiuterinės tomografijos tyrimai

Specialūs tyrimai, dar kitaip žinomi kaip kompiuterinė tomografija (KT) gali itin tiksliai padėti diagnozuoti įvairius susirgimus. Žinodami tikslią diagnozę jausitės geriau, gydytojai tuo pačiu geriau žinos, kokių veiksmų toliau imtis. Būtent todėl tyrimais svarbu pasirūpinti iš anksto, vos susidūrus su ligų simptomais. Laiku nustatyta liga yra žymiai lengviau išgydoma, o ją nustatyti greitai ir patikimai padės kompiuterinės tomografijos tyrimai.

Kaip atliekama kompiuterinė tomografija?

KT tyrimas atliekamas specialiu prietaisu tomografu. Tai radiologinės diagnostikos tyrimas, kurio metu taikoma jonizuojanti spinduliuotė. Tyrimo metu pacientui tenka labai nedideli jonizuojančios spinduliuotės kiekiai, todėl pergyventi dėl neigiamo poveikio organizmui nereikėtų. Kompiuterinė tomografija gali pakenkti organizmui nebent tada, kai naudojama pernelyg dažnai. Prieš procedūrą gydytojas kruopščiai įvertins galimą riziką ir pateiks pacientui rekomendacijas.

Kompiuterinis tomografas padeda išgauti labai tikslų tiriamosios srities dvimatį vaizdą. Daugeliu atvejų tai gali būti vienintelis greičiausias ir patogiausias sprendimas. Kompiuterinės tomografijos veiksmingumas ir teikiama nauda yra tiesiog neginčytini, nes ko gero joks kitas tyrimų būdas nepadeda diagnozuoti susirgimų taip greitai ir taip lengvai.

Dažniausiai KT yra naudojama galvos smegenų tyrimams, taip pat tiriant vidaus audinius bei organus. Šis būdas nepamainomas ir krūtinės ląstos, stuburo, įvairių kitų sričių tyrimams.

Greiti ir tikslūs rezultatai

Kompiuterinės tomografijos tyrimai užtrunka vos apie 15 minučių. Rezultatai bus gauti jau netrukus, gydytojui ištyrus gautą vaizdą. Kartais rezultatų pateikimas gali užtrukti ir kiek ilgiau. Viskas priklauso nuo konkrečios situacijos ir tiriamos organizmo srities. Atliekant KT būtinas išankstinis pasiruošimas ir visų gydytojo pateiktų nurodymų laikymasis, priešingu atveju, tyrimas gali pakenkti ar būti ne toks veiksmingas.

Pasiruošimas tyrimams

Prieš procedūrą pacientui duodama užpildyti specialią anketą. KT negali būti taikoma nėščioms moterims, taip pat turint jautrumą jodo preparatams, kurie yra duodami išgerti kaip kontrastinė medžiaga. Atidžiai sekite specialistų nurodytomis instrukcijomis, kaip reikėtų tinkamai pasiruošti kiekvienos kūno srities tyrimams. Greita ir patikima kompiuterinė tomografija itin tiksliai nustatant pačius įvairiausius susirgimus! Užsirašykite tyrimams jau dabar, nedelsdami ir laiku užkirskite kelią ligai.

Nr. 21/33