Rinkimai 2020: kas nugalėjo Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje?

Na štai, baigėsi antrasis rinkimų į LR Seimą turas. Vienos partijos nustebino savo iškovotų mandatų skaičiumi, kitos galbūt kažką nuliūdino. Bet čia jau nėra ką kaltinti – ką išsirinkote, tą ir turėsite ateinančius ketverius metus. Ir, pažiūrėjus į balsavimo aktyvumą, jau nelabai ir turėsite teisę juos peikti, kad priiminėja vienokius ar kitokius nepopuliarius įstatymus, ar nelanko Seimo posėdžių. Dauguma iš Jūsų, Lietuvos piliečių, nesugebėjote net vieną kartą per ketverius metus atlikti savo pareigos ir išrinkti tų, kurie spręs Jūsų ir Jūsų vaikų likimus. Sakysite, kad nebuvo už ką balsuoti? O gal tiesiog tingėjote patys pasidomėti kandidatų biografijomis ir jų asmenybėmis? Na, bus kaip bus – nuo to kai kam tikriausiai tik geriau, kad neatėjote ir neatlikote savo pareigos išrinkdami tautos atstovus. O dabar metas apžvelgti rezultatus ir sužinoti, kas gi mus, Kaišiadorių ir Elektrėnų gyventojus, ateinančius ketverius metus atstovaus Seime.

Kaip jau supratote – dabartinė Seimo narė, kuri prieš ketverius metus buvo išrinkta Kaišiadorių – Elektrėnų rinkimų apygardoje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos atstovė Laimutė Matkevičienė, Seime naujoje kadencijoje jau nebepasirodys. Pirmajame rinkimų ture ji tik per plauką nepateko į antrąjį rinkimų turą ir liko trečia. Ir štai jums puikus pavyzdys, kaip viskas gali pasikeisti, kuomet balsuoti nenueina keliolika gausesnių šeimų ir jų draugų.

Pirmame rinkimų rate Kaišiadorių – Elektrėnų apygardoje į antrą turą pateko Audronius Ažubalis ir Silva Lengvinienė. Abu kandidatai surinkto praktiškai po vienodą balsų skaičių. Skirtumas buvo viso labo 23 balsai. Įsivaizduojate – 23 balsai! Ar ir dabar dar drįsite teigti, kad Jūsų balsas nieko nepakeis?

Prieš dvi savaites TS-LKD kandidatas Audronius Ažubalis, surinkęs 16,6 proc. (2906 balsai) rinkėjų balsų, tapo pirmojo rinkimų turo nugalėtoju, Laisvės partijos kandidatė Silva Lengvinienė, surinkusi beveik vienodai – 16,48 proc. (2883 balsai) rinkėjų balsų, liko antroje vietoje. Būtent iš šių dviejų kandidatų rinkomės savo atstovą ateinantiems ketveriems metams Seime.

II rinkimų ture viso rinkėjų aktyvumas siekė 38,6 proc. Aktyviausi buvo Nemenčinės apygardos rinkėjai, kur savo valią išreiškė 51,91 proc. rinkimo teisę turinčių asmenų. Pasyviausia antrame ture buvo Panerių – Grigiškių apygarda, kur savo balsus nusprendė atiduoti 29,14 proc. rinkėjų. Klausimas – o kur dingo dar beveik 71 proc. rinkimų teisę turinčių asmenų?

Kaišiadorių – Elektrėnų apygardos rinkėjai buvo dar pasyvesni. Čia savo balsus atidavė 36,3 proc. rinkimo teisę turinčių gyventojų. Gėda… Aktyviausia buvo Beižionių apylinkė, kur balsuoti atvyko 43,92 proc. čia registruotų gyventojų. Tuo tarpu pasyviausia – Pajautiškių apylinkė, kur savo balsą atiduoti nusprendė kiek mažiau nei kas trečias gyventojas – 28,01 proc. Dar didesnė gėda… Įsivaizduokite situaciją – kaime trys namai ir vieno namo gyventojai nusprendžia, kaip turi gyventi kitų dviejų namų gyventojai. Taip būtų galima įvardinti Pajautiškių apylinkės rinkėjų aktyvumą renkant Seimo narius, kurie juos ir atstovaus. Na, bet bent jau galime pasigirti, kad išankstiniame balsavime Kaišiadorių – Elektrėnų apygardos rinkėjai sužibėjo – balsavo 14,3 proc., kai tuo tarpu skaičiuojant Lietuvos mastu, rinkėjų aktyvumas balsuojant iš anksto buvo 11,3 proc.

Tai kuris gi kandidatas ateinančius ketverius metus mus atstovaus Seime? Susumavus visus rinkėjų balsus, antrame rinkimų į Seimą ture nugalėjo Laisvės partijos kandidatė Silva Lengvinienė, surinkusi – 54,3 proc. (7422 balsai) rinkėjų balsų, o TS-LKD kandidatas Audronius Ažubalis, surinkęs 39,05 proc. (5338 balsai) rinkėjų balsų, liko antras. Iš 35 apylinkių Silva Lengvinienė laimėjo net 29, o Audronius Ažubalis – 6 apylinkėse.

Tikimės, kad Kaišiadorių – Elektrėnų rinkimų apygardoje išrinkta naujoji Seimo narė nepamirš savo rinkėjams duotų pažadų ir tų, kurie ją išrinko bei rūpinsis ne vien tik Elektrėnų, bet ir Kaišiadorių gyventojais. Sėkmės darbuose!

P.S. Suskaičiavus visus Utenos apygardos rinkėjų balsus – lygiosios. LSDP vadovas G.Paluckas ir TS-LKD atstovas E.Pupinis surinko po vienodą skaičių balsų – po 7075. Čia balsai bus perskaičiuoti. Ir tai dar vienas akivaizdus įrodymas, kad vieno žmogaus balsas gali nulemti viską.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto