Saugios pirties paslaugos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai informuoja, kad pirties paslaugas galima teikti tik šiai veiklai teisės akto nustatyta tvarka  turint leidimą higienos pasą.

Pirtis – pastatas arba patalpos, skirtos higienos poreikiams tenkinti, kaitintis, pertis. Patalpos, įrenginiai, įranga, inventorius turi būti švarūs, valomi pirties paslaugų teikėjo nustatyta tvarka. Duše (prausykloje), tualete esantys įrenginiai valomi ir dezinfekuojami kasdien. Karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius turi būti profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min. Ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi būti atliekamas geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinis tyrimas legionelėms nustatyti. Papildomi vandens tyrimai atliekami, kai vandens tiekimo sistema pradedama naudoti daugiau kaip po vieno mėnesio pertraukos, po vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos ar remonto, taip pat kai diagnozuojama susirgimų legionelioze. Tyrimų protokolai saugomi ne trumpiau kaip 2 metus.

Kad pirties paslaugos būtų saugios, paslaugų teikėjas paslaugų vartotojui privalo suteikti tikslią, išsamią ir teisingą informaciją apie teikiamas paslaugas, saugų įrangos, inventoriaus naudojimą, galimą riziką pirties paslaugų vartotojo sveikatai, pasekmes, saugaus elgesio taisykles (pvz., informaciją apie alkoholio vartojimą, vaikų priežiūrą, paslaugų vartotojų sveikatos būkles, kurioms esant nerekomenduojama naudotis pirtimi ir pan.), vidaus tvarkos taisykles.

Primename, kad informacija turi būti suteikta prieš paslaugų vartotojui įsigyjant paslaugas (sudarant paslaugų teikimo sutartį). Vidaus tvarkos taisyklės skelbiamos gerai pirties paslaugų vartotojui matomoje paslaugų teikimo vietoje.

Naujienos iš interneto