Soliariumais naudokimės saugiai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai primena, kad soliariumais reikia naudotis atsargiai, o soliariumų paslaugas teikiantys asmenys turi turėti leidimą – higienos pasą, liudijantį, kad sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus. Kaišiadorių rajone 3 paslaugų teikėjai turi leidimus – higienos pasus soliariumų paslaugų veiklai (Gedimino g. 116, Gedimino g. 81, Gedimino g. 73 Kaišiadorys).

Visiems lankytojams primename, kad norėdami apsaugoti savo sveikatą nuo neigiamo dirbtinių UV spindulių poveikio, soliariumais reikėtų naudotis ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę su ne trumpesne kaip 48 val. pertrauka tarp seansų ir ne daugiau kaip 30 kartų per metus. Pirmojo deginimosi trukmė turėtų būti neilgesnė kaip 10 minučių.

Soliariume būtina naudoti specialius apsauginius akinius, pažymėtus CE ženklu. Negalima naudoti kosmetikos gaminių, skatinančių įdegį arba apsaugančių nuo natūralių saulės spindulių. Jei po soliariumo odoje atsiranda neišnykstančių patinimų, bėrimų, žaizdų arba pigmentinių apgamų, būtina kreiptis į gydytoją.

Soliariumais nerekomenduojama naudotis I-II odos tipą turintiems asmenims (šviesiaplaukiai, šviesiaodžiai, mėlynakiai); daug apgamų, strazdanų ar piktybinių odos pakitimų turintiems asmenims; sirgusiems odos vėžiu ar turintiems odos vėžiu sirgusių šeimos narių; vartojantiems odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams padidinančius vaistus (pvz.: antibiotikai, antidepresantai, vaistai diabetui, grybelinių susirgimų gydymui, kontraceptiniai preparatai ir kt.); nėščiosioms; sergantiems odos ligomis, tuberkulioze, cukriniu diabetu, katarakta, tireotoksikoze bei užkrečiamosiomis ligomis; asmenims, kuriems implantuoti širdies stimuliatoriai ar transplantuoti organai.

Soliariumais draudžiama naudotis jaunesniems nei 18 metų asmenims. Taip pat draudžiama teikti soliariumų paslaugas esant techniškai netvarkingai įrangai, jeigu įskilęs ar kitaip pažeistas soliariumo įrangos gultas, neveikia įrangos laikmatis ir kt.

Atkreipiame dėmesį, kad patalpose, kuriose įrengta soliariumo įranga, matomoje vietoje turi būti pateiktos soliariumo įrangos naudojimo instrukcijos lietuvių kalba, deginimosi soliariume taisyklės, įvardinta nesaikingo deginimosi žala, deginimosi soliariume trukmė ir kita svarbi informacija.