Ugniagesiai skubėjo gesinti antrą kartą per kelis mėnesius kilusio gaisro kaišiadoriečių šeimos name

Bėda po vieną nevaikšto… Taip būtų galima apibūdinti vienos kaišiadoriečių šeimos gyvenimą, kuomet jų namą vos per 4 mėnesius ugnis niokoja jau antrą kartą.

Spalio 23 dienos vakarą, 18 val. 35 min., ugniagesiai gavo aliarmą, kad Kaišiadoryse, Laisvės g. 22, gyvenamajame name kilo gaisras. Į nelaimės vietą buvo išsiųstos 3 ugniagesių autocisternos.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams paaiškėjo, kad namo rūsyje dega rūbai. Rūsio patalpa buvo stipriai uždūmyta. Pats namas mūrinis, trijų aukštų su mansarda, perdangos gelžbetoninės, stogas dengtas čerpėmis. 18 val. 47 min. darbą pradėjo ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis, kurią sudarė du ugniagesiai gelbėtojai. Panaudojus 1 B tipo vandens švirkštą liepsna buvo numalšinta.

Ugniagesiai

Gaisro metu išdegė 10 m² dydžio sandėliukas esantis namo rūsyje su jame buvusiais namų apyvokos daiktais. Aprūko 100 m² rūsio patalpų.

Kaišiadoriečiams.lt jau anksčiau rašė straipsnį, kuomet gausios ugniagesių pajėgos naktį Kaišiadoryse iš degančio namo išgelbėjo dvynius ir jų mamą. Tuomet, birželio 8 dienos naktį, 3 val. 32 min. skubios pagalbos numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadoryse, Laisvės g. 21 dega namas.

Po kelių minučių nurodytu adresu atvykę ugniagesiai rado mūrinį 13×13 m trijų aukštų namą degantį atvira liepsna. Iš 2 ir 3 namo aukštų per langus jau veržėsi liepsnos. Į gaisro vietą buvo iškviestos papildomos ugniagesių gelbėtojų pajėgos – viso 6 autocisternos ir štabo automobilis.

Gaisras Kaišiadoryse Astos Sabonytės nuotr (1)

Tą kartą ugniagesiams buvo pranešta, kad degančiame name yra žmonių. Ugniagesiai greitai užlipo degančiais laiptais į antrąjį aukštą, kiti į vidų pateko per balkoną. Netrukus moteris su dviem vaikais buvo nukelti žemyn. Mergaitę išsivežė greitosios pagalbos medikai. Mamai ir sūnui medikų pagalbos neprireikė. Beje, ugniagesiai iš gaisro išgelbėjo ir kačiuką.

Greitosios medicinos pagalbos medikai mergaitę išsivežė į ligoninę. Berniukui ir vaikų mamai medicininė pagalba buvo suteikta vietoje.

Gaisro gesinimui ir žmonių gelbėjimui buvo suformuotos 3 ugniagesių gelbėtojų grandys (sudarytos iš 6 ugniagesių gelbėtojų) su kvėpavimo organų apsaugos aparatais. Liepsnoms malšinti buvo nutiestos 3 magistralinės linijos po 100 ir 50 metrų, naudojami 4 B tipo ir 1 lafetinis švirkštas.

Gaisras Kaišiadoryse Astos Sabonytės nuotr (4)

4 val. 27 min. gaisras buvo lokalizuotas, o likvidavimo darbai pradėti 5 val. 2 min. Viso į gaisro vietą kovoti su liepsnomis ir gelbėti žmonių gyvybių buvo atsiųsti net 7 ugniagesių automobiliai.

Tuomet kilusio gaisro metu nudegė ir buvo nuardyta dalis namo stogo, sudegė ir buvo sulieti namų apyvokos daiktai.

Užgesinus gaisrą paaiškėjo, kad ugnis įsiplieskė dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų.

Naujienos iš interneto