Europos judumo savaitės renginiai Kaišiadoryse

Mūsų kūnai skirti judėti, tačiau galime pastebėti, kad didžiąją savo dienos dalį praleidžiame sėdėdami: automobilyje, prie darbo stalo ar priešais TV ekraną. Bet kas, jei galėtume integruoti judėjimą į mūsų kasdienį gyvenimą ir tuo pačiu metu sutaupyti pinigų?

Šių metų Europos judumo savaitės tikslas yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai. Vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu padeda išlaikyti sveiką širdį ir kūną.

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, šių metų judumo  savaitės šūkis – Žingsniuokime kartu! Judumo  savaitės renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.

Džiaugiamės, kad pastaruoju metu vis daugiau kaišiadoriečių ir miesto svečių galime pamatyti aktyviai laisvalaikį leidžiančių neseniai sutvarkytame miesto parke, Ščebnicos ežero paplūdimyje, o aplink ežerą nusidriekusiu taku važinėja dviračiais, bėgioja, vaikščioja ir maži, ir dideli. Džiugu matyti, kai tėveliai rodo gražų pavyzdį ir nuo mažų dienų savo atžalas skatina minti dviračių pedalus, bėgioti, daugiau laiko leisti lauke. Stengsimės, kad Kaišiadorių rajone būtų daugiau pėsčiųjų ir dviračių takų, laisvalaikio ir poilsio vietų.

Judumo savaitės metu rugsėjo 20 d. Kaišiadoryse bus uždaryta Kaišiadorių rajono savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelė ir žmonės bus kviečiami ateiti pėsčiomis, o jei būtinai reikės automobilio atvykti į Savivaldybę iš tolimesnės gyvenvietės, automobilius prašysime palikti prie geležinkelio stoties ir dėl savo sveikatos užlipti laipteliais, paėjėti 900 žingsnių ir sudeginti 33 kalorijas.

Kaišiadorių miesto sporto klubas MB sporto paslaugų centras šią savaitę atvers duris visiems norintiems susipažinti su klubo veikla, galimybėmis sportuoti, gaus nemokamą treniruotę. Teofiliaus Matulionio aikštėje, prie fontano, Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuro specialistai ves mankštą, Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras pakvies į nemokamus užsiėmimus baseine, Savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelėje vyks moksleivių gatvės krepšinio turnyras. Kiekvieną vakarą kviesime pasivaikščioti iki Kaišiadorių miesto parko, kuriame vyks lengvi sportiniai užsiėmimai: diskgolfas ir lėkščiasvydis su asociacijos „Žalieji velniai“ jaunimu, šaškių turnyras, zumbos užsiėmimas ir kiti. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras pakvies į ekskursiją pėsčiomis ,,Lengvu žingsniu aplink Kaišiadoris“. Kartu su turizmo vadybininku keliausime po Kaišiadorių miesto vietas, objektus, susijusius su sportu, judėjimu, taip pat ir kitas įdomias vietas.

Šiais metais Aplinkos ministerija ketina apdovanoti Judriausią savivaldybę, Judriausią mokymo įstaigą, Judriausią ikimokyklinio ugdymo įstaigą, Judriausią įmonę, Judriausią valstybės instituciją ir Judriausią pilietį. Informacijos apie tai, kaip rūpinatės savo darbuotojais, juos skatinate vykti į darbą tausojant gamtą bei įmonės planuojamų Europos judumo savaitės veiklų laukiama iki rugsėjo 9 d. regina.kalisaityte@am.lt. Judriausia įmonė bus paskelbta jau rugsėjo pabaigoje.

Europos judumo savaitės renginiai Kaišiadoryse

16 d. 17.30 val. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro ekskursija pėsčiomis „Lengvu žingsniu aplink Kaišiadoris“ po Kaišiadorių miesto vietas, susijusias su sportu, judėjimu, ir kitas įdomias vietas. Susitikimo vieta – Teofiliaus Matulionio aikštė, prie fontano;
17 – 22 d. atvirų durų dienos MB sporto paslaugų centre, Gedimino g. 35;
17 d. 18 val. šaškių turnyras Kaišiadorių Algirdo Brazausko parke;
18 d. 9–12 val. mankštos Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro baseine;
18 val. diskgolfas Kaišiadorių Algirdo Brazausko parke;
19 d. 18.30 val. zumbos užsiėmimas Kaišiadorių Algirdo Brazausko parke;
20 d. 10 val. „Vietoj gatvės – krepšinis“ – gatvės krepšinio turnyras moksleiviams Savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelėje;
12 val. mankšta per pietus Teofiliaus Matulionio aikštėje;
18 val. lėkščiasvydis Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos stadione.