Kaišiadorių rajone ketvirtą parą iš eilės liepsnoja namai

Lietuvą užplūdę šalčiai specialiosioms tarnyboms neleidžia atsikvėpti. O ypač daug iškvietimų gauna ugniagesiai gelbėtojai, kuomet tenka vykti gesinti gyventojų turtą.

Kaišiadorių ugniagesiai šiomis dienomis dirba be atodūsio – jau ketvirtą parą iš eilės skuba gesinti degančius namus.

Penktadienį, sausio 15 dienos vakarą, ugniagesiai skubėjo į Paparčių seniūnijoje esantį Kmitų kaimą, kur degė namas. Gaisro metu visiškai sudegė namas ir jame buvę namų apyvokos daiktai.

Tą pačią naktį ugniagesiams teko skubėti ir į Rumšiškių seniūnijoje esantį Dovainonių kaimą, kur buvo pranešta apie iš kamino einančias žiežirbas. Atvykę gelbėtojai išvėdino patalpas ir pabudėjo, kol kaminas atvėso bei tik įsitikinę, kad pavojaus kilti gaisrui nebėra, grįžo į gaisrines.

Pragariška naktis buvo šeštadienį, kuomet gaisruose žuvo net du žmonės.

Sausio 16 dienos vakarą buvo pranešta, kad Žaslių seniūnijoje, Stabintiškių kaime, asmuo mato iš namo palėpės einančius dūmus, viduje yra nevaikštanti moteris. Į gaisravietę buvo išsiųstos net 5 ugniagesių autocisternos. Deja, bet užgesinus gaisrą name buvo rastas 1948 metais gimusios moters lavonas.

Dar nebaigus gesinti gaisro Stabintiškėse, ugniagesiams buvo praneštas apie gaisrą Žiežmariuose, kur degė vagonėlis. Pasak pranešėjo jame taip pat gali būti žmogus. Į šį gaisrą taip pat buvo išsiųstos penkios ugniagesių autocisternos. Dalis pajėgų buvo perdislokuota iš Stabintiškių, į gaisro gesinimą buvo atsiųstos pajėgos ir iš Kauno. Deja, bet ir čia pranešėjo nuogąstavimai, kad viduje galėjo būti žmogus – pasitvirtino. Užgesinus gaisrą buvo rastas 1980 metais gimusio vyro kūnas.

Kol Kaišiadorių rajono padanges temdė gaisro dūmai ir visos pajėgos dirbo be poilsio, kurį laiką Kaišiadorių rajoną teko saugoti Kauno ugniagesiams gelbėtojams. Laimei, tuo metu daugiau gaisrų nekilo.

Sekmadienio, sausio 17 dienos, rytą vėl suskambo aliarmas. Buvo pranešta, kad Kruonyje dega gyvenamasis namas. Į pagalbą Kaišiadorių ugniagesiams iškart buvo siunčiamos sustiprintos pajėgos iš Prienų ir Kauno. Į gaisravietę atskubėjo taip pat penkios ugniagesių autocisternos. Deja, bet arktinis šaltis, kuomet jutiminė oro temperatūra buvo žemiau 30 laipsnių šalčio, stipriai apsunkino ugniagesių darbus. Gaisravietėje užšalo net dvi autocisternos, o pilamas vanduo tiesiog stengdavo dar net nepasiekęs liepsnos liežuvių. Todėl papildomai iš Kauno buvo atsiųsta dar viena autocisterna ir autokopėčios.

Dar nebaigus gesinti gaisro Kruonyje, gelbėtojai vėl gavo pranešimą, kad Rumšiškėse dega namo kaminas. Laimei, šį kartą apsieita be nuostolių – suodžiai kamine išdegė dar iki atvykstant ugniagesiams gelbėtojams ir užgeso savaime.

Be degančių namų savaitgalį degė ir automobilis. Sekmadienio vakarą ugniagesiai skubėjo į Kaišiadoryse esančią Trumpąją gatvę, kur buvo pranešta, kad kieme dega lengvasis automobilis. Automobilį gelbėtojai užgesino per kelias minutes.

Pirmadienį, sausio 18 dieną, ugniagesiai gavo pranešimą, kad Stabintiškių kaime galimai rusena šeštadienį degęs namas. Atvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad atviroje teritorijoje buvo deginamos sukrautos šiukšlės.

Vakare, 17 val. 39 min., vėl suskambo aliarmas. Pasak pranešėjo, Kruonio seniūnijoje, Kalvių kaime, Lapainios gatvėje atvira liepsna dega gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams namo vidus buvo uždūmintas, degė išorinė namo siena. Pats namas rąstinis, 8×14 m dydžio, vieno aukšto, apkaltas medinėmis dailylentėmis, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu.

Gaisro metu apdegė ir buvo nuardyta 10 m² išorinės namo sienos ir medinės apdailos aplink pristatomą namo kaminą. Name buvo įrengtas dūmų detektorius, kuriam suveikus žmonės patys išėjo iš namo. Tai dar vienas įrodymas, kaip dūmų detektorius gali išsaugoti ne tik gyvybes, bet ir apsaugoti nuo milžiniškų nuostolių.