Stasiūnų kaime kilus gaisrui ir suveikus dūmų detektoriui buvo išvengta didelių nuostolių

Gegužės 22 dienos naktį, 2 val. 8 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Stasiūnų kaime, Kiemelių gatvėje dega elektros skydinė, namuose yra dūmų, dingo elektra.

Po 8 min. nuo gautos iškvietimo pradžios atvykus pirmiesiems ugniagesiams gelbėtojams paaiškėjo, kad pastate degė elektros paskirstymo dėžutė. Pats pastatas ūkinis, 10×30 m dydžio, vieno aukšto, stogas dengtas šiferiu. Iki atvykstant ugniagesiams pastato savininkas atjungė elektrą ir užgesino gaisrą kibiru vandens.

Gaisro metu sudegė elektros paskirstymo dėžutė, apdegė ir buvo nuardyta 1 m² lubų, aprūko 6 m² lubų. Užtikrinant, kad gaisras vėl neįsiplieks, ugniagesiai perkrovė 1 toną briketų.

Vėliau paaiškėjo, kad kilus gaisrui suveikė dūmų detektorius, kurio garsas pažadino miegojusį vyriškį ir taip buvo išvengta didelių nuostolių.

Praėjusią parą Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams teko vykti ir į dar keturis iškvietimus.

Gegužės 21 dieną, 11 val. 19 min., buvo gautas pranešimas iš GMP, kad Kaišiadoryse, Paukštininkų gatvėje, reikalinga pagalba išnešti ligonį. Atvykę gelbėtojai ligonį išnešė ir įkėlė į GMP automobilį.

Po poros valandų, 13 val. 17 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Kruonio seniūnijoje, Avinėlių kaime vyras padegė lovą. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad už 15 metrų nuo gyvenamojo namo degė lovos čiužinys.

Nepraėjus nė valandai, 13 val. 59 min., vėl suskambo aliarmas. Ugniagesių ekipažai išskubėjo į eismo įvykio vietą kelio Klaipėda – Vilnius 244 kilometre, Kertauninkų kaimo ribose. Jiems buvo pranešta, kad į bortus atsitrenkė mikroautobusas, rūksta dūmai.

Po keliolikos minučių pasiekus eismo įvykio vietą paaiškėjo, kad susidūrė trys automobiliai: VW Tiguan, MB Sprinter ir Renault Espace.

Ugniagesiai atjungė pastarojo automobilio akumuliatorius bei nušlavė ir sutvarkė kelio dangą bei surinko išsiliejusius tepalus.

Vakare, 19 val. 14 min., buvo gautas pranešimas, kad Pravieniškių kaime, Pravieniškių gatvėje, prie buvusios lentpjūvės dega metalinis angaras.

Atvykus ugniagesiams iš metalinio angaro veržėsi dūmai. Pats pastatas metalinis, 12×18 m dydžio. Atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad pastato viduje, 3×4 m dydžio ir 1,5 m gylio duobėje smilko supiltos pjuvenos, kurias gelbėtojai užgesino.