Juodasis savaitgalis. Ugnis nusinešė 5 žmonių gyvybes

Juodasis savaitgalis – taip būtų galima pavadinti šį savaitgalį Lietuvoje. Ir ne, tai ne dėl juodojo penktadienio, per kurį žmonės šluoja parduotuvių lentynas tikėdamiesi sutaupyti. Šis savaitgalis tapo juoduoju dėl to, kad ugnis nusinešė 5 žmonių gyvybes.

Ankstų šeštadienio rytą Vilkaviškyje, Suvalkiečių gatvėje, atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Užgesinę gaisrą ugniagesiai antrajame namo aukšte rado 80-mečio vyro kūną. Tą pačią dieną, apie pusę septynių vakaro, Pakruojo rajono Grikpėdžių kaime kilusiame gaisre žuvo 47-erių vyras. Atvykus ugniagesiams taip pat atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Iš namo ugniagesiai išnešė ir medikams perdavė vyrą be gyvybės ženklų. Deja, medikai konstatavo jo mirtį. O sekmadienį, apie 21 val., Trakų rajone, Lentvaryje, Pietų gatvėje, ugnis įsiplieskė vieno aukšto mediniame gyvenamajame name. Ugniagesiai iš jo išnešė 51-erių metų vyrą. Medikams jo atgaivinti nepavyko.

Apie 23 val. Rokiškio rajone, Panemunėlio geležinkelio stotyje, Kamajų gatvėje, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Iš pastato buvo išneštas ir medikams perduotas smarkiai apdegęs 46-erių metų vyras. Medikai konstatavo jo mirtį.

Šiąnakt, apie pusę dviejų, Anykščiuose, Ramybės gatvėje, kilus gaisrui daugiabutyje, viename iš butų trečiajame aukšte, virtuvėje, rastas smarkiai apdegęs 71-erių metų vyro kūnas.

Penktadienį, apie 9 val. ryto, Klaipėdos rajone, Priekulės II kaime, dviejų aukštų gyvenamajame name degė katilinė. Per gaisrą nukentėjo 79-erių metų vyras. Ugniagesiai iš namo išnešė du dujų balionus.

Penktadienį, apie pusę šešių vakaro, pranešta, kad Vilniuje, Rodūnios kelyje, per bendrabučio langą penktajame aukšte veržiasi dūmai. Ugniagesiai iš buto išvedė 70-ies metų moterį ir perdavė ją medikams. Manoma, kad moteris apsinuodijo dūmais. Iš buto buvo išvestas ir vyras, bet jam medikų pagalbos neprireikė. Taip pat iš butų penktajame aukšte buvo evakuota 10 žmonių. Gaisro metu bute sudegė šaldytuvas, aprūko butas ir koridorius penktajame aukšte.

Šeštadienį, apie pusę septynių vakaro, Trakų rajone, Lentvaryje, Vilniaus gatvėje, viename iš butų dviejų aukštų daugiabutyje, degė sofa-lova. Gaisro metu buto savininkas apsinuodijo dūmais. Jis buvo perduota medikams.

Sekmadienį, apie 17 val., Palangoje, Našlaičių take, gyvenamojo namo rūsyje, degė sukrauta mediena. Savininkui benzinu bandant įkurti krosnį, pliūptelėjo liepsnos ir nudegino vyrui veidą ir plaukus. Nukentėjusysis buvo išvežtas į ligoninę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet gaisruose jau žuvo 94 žmonės, iš jų 69 vyrai, 25 moterys. Pernai per tą patį laikotarpį ugnyje žuvo 92. Neatsargus rūkymas šiemet nusinešė 33 žmonių (7 moterų ir 26 vyrų) gyvybes, pernai per tą patį laikotarpį dėl šios priežasties žuvo 26 gyventojai. Dėl neatsargaus elgesio su ugnimi šiemet žuvo 15 (pernai – 29), dėl netvarkingų krosnių, nevalytų dūmtraukių – 12 žmonių (pernai – 5).

Dažniausiai gaisruose žūstama šeštadieniais ir sekmadieniais, 2-ąją ir 14-ąją mėnesio dieną.