Rankinis bagažas: ką galima ir ko negalima vežtis?

Kalbant apie rankinį bagažą, kai kurie daiktai yra leidžiami, o kiti – draudžiami. Skysčiai ir geliai leidžiami rankiniame bagaže, tačiau yra apribojimų, kiek galima vežtis. Pagal skysčių taisyklę keleiviams į saloną leidžiama įsinešti tik ribotą kiekį skysčių, o skysčius galima supakuoti į ne didesnes nei 100 ml talpas. Tai apima tokius daiktus kaip gėrimai, tualeto reikmenys ir kvepalai. Svarbu pažymėti, kad šie produktai turi būti dedami į skaidrų, pakartotinai uždaromą plastikinį maišelį, kiekvienam keleiviui leidžiama turėti tik vieną maišelį vienam skrydžiui.

Elektroninius prietaisus taip pat leidžiama vežti rankiniame bagaže, įskaitant išorines įkraunamas baterijas ir elektronines cigaretes. Tačiau svarbu užtikrinti, kad šie įrenginiai atitiktų oro linijų taisykles ir būtų tinkamai įkrauti bei saugomi visą skrydžio laiką. Be to, tam tikri daiktai, pavyzdžiui, aštrūs daiktai, šaunamieji ginklai ir sprogmenys, yra griežtai draudžiami ir negali būti gabenami rankiniame bagaže.

Asmeniniai daiktai, tokie kaip vaistai ir kūdikių maistas, leidžiami rankiniame bagaže. Keleiviams leidžiama bagaže vežtis būtiniausius vaistus ir specialius maisto produktus, įskaitant tokius daiktus kaip kūdikių mišiniai, motinos pienas ir maistas, skirtas žmonėms, kuriems ribojama mityba. Svarbu šiuos daiktus deklaruoti saugumo ir muitinės pareigūnams bei užtikrinti, kad jie būtų tinkamai paženklinti ir saugomi. Nors maisto produktus galima gabenti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže, kai kurių daiktų, tokių kaip konservai, marinuotos daržovės, jogurtas, uogienė, sviestas ir kremai, negalima vežtis rankiniame bagaže.

Kalbant apie rankinį bagažą, yra tam tikrų daiktų, kurie saugumo sumetimais yra griežtai draudžiami. Aštrūs daiktai ir ginklai yra tarp daiktų, kurių negalima vežti rankiniame bagaže. Tai apima smailius ir aštriabriaunius objektus, kurie gali sužaloti, pavyzdžiui, kirvius, strėles ir smiginius. Taip pat draudžiamas bet koks daiktas, kuris gali būti naudojamas kaip duriamasis ar pjovimo ginklas. Tai apima peilius, žirkles ir skutimosi peiliukus. Šie daiktai turi būti supakuoti į registruotą bagažą arba palikti namuose, kad būtų užtikrintas visų keleivių ir įgulos narių saugumas.

Rankiniame bagaže taip pat griežtai draudžiama vežti degius skysčius ir sprogmenis. Tai apima tokius daiktus kaip benzinas, žiebtuvėlių skystis ir fejerverkai. Į saloną neįleidžiami jokie objektai, galintys pakenkti ar kelti grėsmę saugumui. Daugiau informacijos rasite interneto puslapyje bagsandmore.lt.

Nr. 24/8