Stažuotė tarptautinėje edukacinių technologijų parodoje BETT

2024 m. sausio 24–26 d. Londone vyko kasmetinė švietimo technologijų paroda BETT (British Education and Training Technology), kurioje dalyvavo ir Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rūta Glodenienė. Stažuotę organizavo Nacionalinės Švietimo Agentūros EdTech centras.

Ši paroda yra viena iš didžiausių švietimo technologijų parodų pasaulyje, kasmet pritraukianti tūkstančius švietimo profesionalų, mokyklų vadovų, mokytojų, technologijų tiekėjų ir kitų su švietimo sektoriumi susijusių žmonių. BETT parodoje pristatoma ir aptariama naujausios technologijos, įrankiai ir inovacijos, kurios gali būti naudojamos švietimo srityje. Parodoje taip pat vyksta seminarai, skaitomi pranešimai skirti aktualioms švietimo technologijų temoms aptarti.

Šių metų parodos tendencijos: dirbtinis intelektas (DI), interaktyvus mokymasis, robotika, virtuali ir papildyta realybė, sužaidybinimas. Mokytoja Rūta Glodenienė pažymi, kad daugiausiai dėmesio šiais metais buvo skiriama dirbtinio intelekto naudojimui –  DI integruojamas į daugelį mokytojų naudojamų įrankių ir programėlių Kahoot, Padlet, Canva, Nearpod; mokytojų ateitis – dirbtinio intelekto naudojimas ruošiantis pamokomos, taisant ir vertinant mokinių darbus.

Skaitmeninė švietimo transformacija vyksta visame pasaulyje, didžiuojamės, kad ir Lietuvos mokytojai yra to dalimi.