Pirmadienį į Lietuvą sugrįžo žiemiški orai. Kokių orų laukti antroje savaitės pusėje?

Pirmadienį orus lems aktyvus ir gausius kritulius nešantis pietinis ciklonas, atslinkęs nuo Juodosios jūros. Dangus bus visiškai apniukęs. Visoje šalyje sulauksime kritulių, daugiausia kris šlapdriba ir sniegas, pietiniame šalies pakraštyje vyraus lietus.

Sulauksime ir smarkių kritulių, jų didžiausia tikimybė Šiaurės ir Rytų Lietuvoje, ten žemę kaip reikiant pabalins sniegas. Kai kur gali nugriaudėti pavienės perkūnijos, vietomis formuosis šlapio sniego apdraba. Pūs smarkokas šiaurės vakarų, vakarų vėjas, vietomis sustiprės gūsiai iki 15–18 m/s. Temperatūra bus labai žema – tesušils iki 1–5 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį išliksime minėto žemo slėgio sūkurio įtakoje, tad orai išliks darganoti. Daug kur tęsis krituliai, vyraus sniegas ir šlapdriba. Vakarų, pietvakarių vėjas liks smarkokas, pajūryje gūsiai sustiprės iki 15–17 m/s. Naktis vėl laukia šalta ir daug kur numatomos šalnos iki 1–5 laipsnių šalčio ir tik kai kur oro temperatūra išliks silpnai teigiama.

Antradienio dieną ciklonas tols, tad orai ims gerėti. Dangus dar išliks debesuotas, nedidelių pragiedrulių pasirodys tik antroje dienos pusėje. Didesnėje šalies dalyje sulauksime kritulių, daugiausia negausių. Vėjas liks vakarų, pietvakarių, apysmarkis. Debesuotą dieną temperatūra sparčiai nekils – bus apie 3–8 laipsnius šilumos.

Trečiadienio naktį debesys sklaidysis, tad kritulių tikimybė bus maža. Vėjas bus vos juntamas. Danguje atsiradus pragiedruliams temperatūra kris sparčiau ir bus apie 1–6 laipsnius šilumos. Kai kur oro temperatūra liks apie 0–3 laipsnius šilumos.

Trečiadienio dieną orai vėl subjurs. Iš pietų kylantis naujas ciklonas atneš lietų į daugelį rajonų. Pūs rytų, šiaurės rytų vidutinio stiprumo vėjas. Diena jau bus šiltesnė ir temperatūra pakils iki 7–12 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienis taip pat prognozuojamas lietingas. Ciklonas atgins lietų į daugelį rajonų. Vėjas bus juntamas. Naktį temperatūra visur jau bus teigiama ir kris iki 2–7, dieną šils iki malonios ir pavasariškos 9–14 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį palyti jau turėtų tik vietomis, o dieną vėl lietus išplis į didesnę šalies dalį. Pietinių krypčių vėjas išliks juntamas. Naktį temperatūra bus apie 1–6, dieną pakils iki 6–11 laipsnių šilumos.

Pagal dabartinius duomenis savaitgalis turėtų būti ir šiltesnis, ir sausesnis.