Dvylikametis nepabūgo ir iš liepsnų išgelbėjo miegančią dviejų metukų sesutę

„Aš esu atsakingas, aš turiu sesute pasirūpinti“, – sakė Arminas Ivkovas, kuris liepos 21 d. Mikytų kaime, Šakių rajone, nuo žūties gaisre išgelbėjo 2-jų metukų sesutę Elzę. Jam šis ketvirtadienis buvo ypatingas – šauniajam gelbėtojui ne tik sukako dvylika, bet jis sulaukė ir gausaus būrio svečių – su dovanomis jo pasveikinti atskubėjo Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kuriuos lydėjo ir gausus būrys sveikintojų.

Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis namuose, kuriuose gyveno Ivkovų šeima, yra lankęsis ne kartą. Nuoširdžiai savo darbą dirbantis pareigūnas džiaugiasi, kad vaikas pasinaudojo jo patarimais, kaip elgtis, kilus gaisrui.

Jaunasis didvyris

Kad reikia gelbėti sesutę, Arminas suprato išgirdęs dūmų detektoriaus signalą. Beje, dūmų detektoriumi pasirūpino seniūnas Ričardas Krikštolaitis, o šį Ivkovų namuose pritvirtino ugniagesiai. Jis ir perspėjo Arminą, kad juose įsiplieskė gaisras. Vaikas nepasimetė ir nesutriko, jis nuskubėjo į namą, kur lovytėje miegojo jo sesutė. Paėmęs sesutę Arminas iškart išbėgo pas kaimynus, o bėgdamas dar spėjo paskambinti ir skubios pagalbos numeriu 112. Netrukus berniuko šauksmą išgirdo kaimynai, kurie, paėmę iš berniuko telefoną, BPC operatoriui nurodė tikslią gaisro vietą.

Kai Armino buvo pasiteirauta, ar jis nežada tapti ugniagesiu, berniukas, kiek pagalvojęs atsakė, kad dar turi laiko pagalvoti, nes pirmiausia reikia baigti mokyklą. Beje, rugsėjo mėnesį jis drauge su klase pakviestas apsilankyti gaisrinėje.

Keturis vaikus auginanti Ivkovų šeima šiuo metu glaudžiasi vagonėlyje. Jų nuomojamą namą nusiaubė gaisras, kilęs dėl netvarkingos elektros instaliacijos. Prireiks lėšų ir laiko, kol šeima vėl turės namus. Bet didžiausia laimė, kad jų sūnui Arminui pavyko išsaugoti dukrelės Elzės gyvybę. Šeimai šį ketvirtadienį buvo padovanoti net 5 dūmų detektoriai… O sesutės gelbėtojas gimtadienio proga sulaukė viso glėbio dovanų. Ir, žinoma, gimtadienio torto! Ugniagesiai jam įteikė kuprinę ir čekį priemonėms, kurių prireiks mokyklai.

Naujienos iš interneto