EKKL savaitė: taškų rekordas Elektrėnuose ir dar vienas „IDIP“ kluptelėjimas

XII EKKL turas, kaip ir prieš savaitę, prasidėjo Elektrėnuose. Čia, sausio 16 dieną, susikovė aikštės šeimininkai „Centauras“ (5-7) prieš svečių komandą „Žiežmariai“ (10-2).

Nuo pat rungtynių vyko taškų lenktynės ir žaidimas be gynybos. Pirmojoje pusėje geriau pataikyti į krepšį sekėsi jauniesiems elektrėniškiams, kurie, po vienų iš rezultatyviausių sezone pirmųjų dviejų rungtynių kėlinukų, pirmavo trapia trijų taškų persvara.

Po ilgosios pertraukos žiežmariečiai, daugiausia Mantvydo Lazausko, Luko Žilinsko ir Roko Janicko naudingumo dėka, pradėjo staigiai vytis varžovus ir jau po trečiojo kėlinuko pirmavo beveik dviženkle persvara.

Paskutinis rungtynių kėlinukas vyko rezultatyviausiai. Jame aikštės šeimininkai bandė vytis varžovus, bet tam pritrūko tikslumo, laiko ir jėgų. Tai lemė, kad rungtynes galutiniu rezultatu 114:108 laimėjo „Žiežmariai“.

Nugalėtojų komandoje vienas geriausių buvo solidžiausią sezono dvigubą dublį surinkęs Mantvydas Lazauskas (18 tšk., 23 atk. kam.).

Antros XII turo rungtynės vyko Rumšiškėse, kur susitiko aikštės šeimininkai „IDIP“ (10-2) prieš svečių „TPA“ (9-3) komandą.

Rungtynes geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie, žaisdami savo žaidimą, laimėjo pirmus tris kėlinukus ir pirmavo gan saugia, tačiau pergalės negarantuojančia persvara. Nuo šio momento rungtynių eiga kardinaliai pasikeitė ir aikštėje dominuoti pradėjo svečiai, kurie daugiausia starto penketo žaidėjų rezultatyvumo dėka paskutinį rungtynių ketvirtį laimėjo 13 taškų persvara ir iškovojo dar vieną pergalę galutiniu rezultatu 83:78.

Po šių rungtynių turnyrinės lentelės viršuje įsivyravo dvivaldystė. Pirmą vietą dalinasi komanda „Žiežmariai“ ir „IDIP“.

Nugalėtojų  komandoje šį kartą naudingiausias ir rezultatyviausias buvo Edgaras Žukauskas (18 tšk., 5 rez. perd., 23 naud.b.). Pralaimėjusių vienas rezultatyviausių buvo kaišiadorietis Lukas Aleksiūnas – 16 taškų.

Dar vienose XI turo rungtynėse, kurios sausio 17 dienos, trečiadienio vakarą vyko Elektrėnuose, susitiko vietos komanda „AlterNetas“ (5-7) ir svečiai „Fotokos“ (0-12).

Rungtynės vyko be didesnės intrigos. Komandišką ir gražų žaidimą demonstravo, bei visus ketvirčius laimėjo aikštelės šeimininkai, kurie ir šventė triuškinamą pergalę galutiniu rezultatu 94:54.

Pralaimėtojų komandoje rezultatyviausias buvo Aivis Radlinskas – 14 taškų.

Sausio 18 dieną įvyko ir paskutinės XII turo rungtynės. Žiežmariuose susitiko aikštės šeimininkai „Strėva“ (3-9) prieš svečių komandą „Rumšiškės“ (6-6). Šios rungtynės nuo pat pradžių vyko gan rezultatyviai, nervingai, atkakliai. Tai rodo net 48 pražangos rungtynėse. Grįžtant prie mačo eigos, tai jį geriau pradėjo šeimininkų komanda, kuri po pirmosios rungtynių pusės pirmavo trapia, vieno taško, persvara.

Po ilgosios pertraukos geriau žaisti pradėjo daugiau šilto ir šalto matę rumšiškėnai, kurie ketvirtajame kėlinyje sugebėjo įgyti gan didelę 11 taškų persvarą, kuriai ištirpdyti žiežmariečiams pritrūko laiko ir teko pralaimėjus rungtynes galutiniu rezultatu 77:80 ketvirtos pergalės planus atidėti ateičiai.

Nugalėtojų gretose naudingiausias ir rezultatyviausias buvo Tadas Urbonas (12 tšk., 10 atk. kam., 22 naud. b.). Jam gerai talkino dar kartą solidžiai sužaidęs Mantas Gudeliauskas (18 tšk.,  8 rez. perd., 7 per. kam.).