Kaip patikrinti ar Google nerenka duomenų apie jus?

Šiais laikais žmonės be interneto tiesiog neįsivaizduoja savo gyvenimo, o vos jam dingus daugelis puola į paniką. Mes jau tapome priklauso nuo interneto, socialinių tinklų ir virtualios realybės. Tačiau visa tai, ką mes matome internete, tėra ledkalnio viršūnė.

Daugeliui mūsų atrodo, kad naršymas internete, informacijos ieškojimas, prekių peržiūra ar paspaudimas ant paprasčiausios reklamos nieko nereiškia ir niekam tokie mūsų veiksmai nėra įdomūs. Tačiau jūs labai stipriai klystate…

Kiekviena mūsų paieška, kiekvienas aplankytas tinklalapis, kiekviena paspausta nuoroda ar tiesiog kurioje nors vietoje užvestas pelytės kursorius kai kam yra aukso vertės. Tas, kas moka tokią informaciją rinkti ir susisteminti, gali labai lengvai ją panaudoti prieš mus pačius. Ir štai kaip viskas vyksta.

Paprasčiausias pavyzdys yra su elektroninėmis parduotuvėmis. Pavyzdžiui, jūs į Google paieškos sistemą įvedate kokį nors raktažodį, kuris bus susijęs su jūsų ieškoma preke. Google iškart jums pateikia daugybę jūsų užklausą atitinkančių tinklalapių. Iš jų jūs išsirenkate vieną, įeinate į jį ir peržiūrite jus dominančią prekę.

Atrodo, kas čia tokio? Tačiau jūs net neįsivaizduojate kiek daug informacijos šiuo savo žingsniu palikote apie save Google. Ir visą šią informaciją Google panaudos prieš jus.

Įvesdami ieškomos prekės pavadinimą, pasirinkdami norimą elektroninę parduotuvę iš Google pateiktų, peržiūrėdami ieškomą prekę, pasirinkdami jos kriterijus ir pan. – visą šią informaciją Google surenka, nes jūs esate potencialus tos prekės pirkėjas.

Kaip viskas vyksta toliau ir kaip ši informacija yra panaudojama prieš jus pačius? O gi labai paprastai…

Kiekvienas tinklalapis turi reklaminius skydelius. Daugelis jų įsidėję paprasčiausiai Google reklamos kodus, kad Google galėtų rodyti savo reklamas. Kadangi paieškos sistema jau turi visą informaciją apie tai, ko jūs tiksliai ieškojote, o ta elektroninė parduotuvė yra užsisakiusi reklamos paslaugas Google’je, tai automatiškai jums bus rodoma ir tos prekės reklama.

Netikite? Tuomet padarykite mūsų siūlomą eksperimentą ir įsitikinkite patys. Paprasčiausiai atsidarykite šią nuorodą, paspauskite ant joje rodomos reklamos, panaršykite atsidariusiame puslapyje ir pamatysite, kad Google pradės siūlyti jums būtent šią reklamą. Jeigu taip nutiko, vadinasi, Google renka duomenis ir apie jūsų naršymą internete.