Moterų choro ,,Nona“ sezono pabaiga – su „vasaros šokiu“

Kaišiadorių kultūros centro moterų choras „Nona“ savo penktuosius gyvavimo metus užbaigė išbandydamas savo jėgas konkurse.

Praėjusį sezoną buvo smagu dalyvauti trijuose festivaliuose, surengti Kalėdinį koncertą Kaišiadorių katedroje. Tačiau „pasimatuoti“, kaip paaugo mūsų dainavimo kokybė, galime tik konkurse. Todėl sezono pabaigai nusprendėme dalyvauti Respublikiniame vokalinės muzikos festivalyje-konkurse „Vasaros šokis“ Kuršėnuose, skirtame kompozitoriaus Benjamino Gorbulskio kūrybai.

Konkurse sutikome net 11 stiprių vokalinės  muzikos mylėtojų kolektyvų iš visos respublikos: Šiaulių kultūros centro mišrius chorus „Ventus“ ir „Melomanai“, Baisogalos kultūros centro moterų vokalinį ansamblį,  moterų vokalinius ansamblius „Svaja“, „Įstrelė“ ir kt. Konkurse skambėjo daug Benjamino Gorbulskio sukurtų dainų: „Vasaros šokis“, „Gintaro tėvynė“, „Klausyk širdies“ ir kt. Kiekvienas festivalyje dalyvaujantis kolektyvas stengėsi perteikti maestro  Benjamino Gorbulskio kūrinius savitai ir nepakartojamai.

Su konkurso dalyviais varžytis nebuvo lengva, kadangi jie turėjo ne tik daug didesnius dainininkų skaičiumi chorus, bet ir daug didesnę, negu mūsų, dainavimo patirtį – 10-20 metų.

Todėl konkurso rezultatais labai džiaugiamės: II laipsnio diplomas iš konkurso komisijos pirmininko Sigito Vaičiulionio, LR nusipelniusio artisto, docento, valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ įkūrėjo ir vadovo ir visos komisijos  rankų – mums didelis įvertinimas.

Kokie „Nonos“ planai ateičiai? Rudenį vėl rinksimės į repeticijas. Ir, žinoma, vėl stengsimės džiuginti Kaišiadorių krašto žmones savo dainomis koncertuose bei garsinti Kaišiadorių vardą Lietuvoje ir užsienyje.

Kaip ir kiekvieną sezoną – rudenį kviečiame prisijungti prie mūsų visas mylinčias dainą moteris ir merginas, mamas ir dukras, nes mūsų choras – šeimų choras. Mūsų choras „Nona“ – ne vieta, o buvimo kartu būdas. Čia ne tik mokomės dainuoti, turtiname  savo muzikinius potyrius ir žinias, bet ir keliaujame, švenčiame, kalbamės ir kitaip įprasminame dalį savo laisvalaikio. „Nonoje“ tiesiog smagu. Kaip viena mūsų dainininkė sakė: „Po sunkios darbo dienos atėjusi į repeticiją tiesiog atsigaunu“.

Taigi – laukiame jūsų „Nonoje“.

O šiandien linkime – gražios ir saulėtos (ypač širdyje) vasaros, smagių vasaros šokių! Iki susitikimų ateinantį sezoną!

Birutė Tadarauskienė,
Kaišiadorių kultūros centro moterų ansamblio „Nona“  dainininkė

Naujienos iš interneto