Saulius Jankauskas sukūrė trumpametražį filmą apie Kaišiadorių sportą

Reikšmingi Kaišiadorių sporto industrijoje 1962 metai, kai buvo atidarytas uždaras plaukimo baseinas Kaišiadorių vidurinėje mokykloje. Tuo metu Lietuvoje tai buvo ketvirtas baseinas, nors ir nestandartinio ilgio – kiek trumpesnis nei 17 metrų. Pirmuoju plaukimo treneriu tapo Algimantas Žvirblis.

1991 metais, vykstant reorganizacijai, įsteigiamas Laisvalaikio organizavimo centras, kurio vedėju paskiriamas Jonas Žižliauskas.

1996 metais plaukimo trenerio Karolio Lakavičiaus auklėtiniui Antanui Cibulskiui suteiktas kandidato į Lietuvos sporto meistrus titulas. Pirmą kartą kovojama dėl Algimanto Žvirblio vardo pereinamosios taurės.

1999 metais Kaišiadorių plaukikai persikelia į naujas patalpas, kur buvo įrengtas 20 metrų ilgio baseinas.

2001 metais įkuriamas Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centras, kuris po 2017 metų pertvarkos tampa Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro dalimi.

2019 metais centre vystomos plaukimo, krepšinio, futbolo, džiudo, atletinės gimnastikos, sporto žaidimų šakos. Užsiėmimus lanko apie 500 ugdytinių, su kuriais dirba 22 treneriai. Įstaiga siekia teikti įvairias kokybiškas fizinio aktyvumo, švietimo pagalbos, neformaliojo švietimo paslaugas Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojams. Kaišiadorių rajono savivaldybė rajono vaikams siūlo puikią galimybę – jau keletą metų bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai dalyvauja mokymo plaukti programoje, kurios metu mokoma saugiai elgtis vandenyje, vaikai įgyja pozityvios mokymosi plaukti patirties.

Prieš didžiąsias žiemos šventes tradiciškai vyksta Kalėdinės plaukimo varžybos, kuriose dalyvauja daugiau nei 80 Kaišiadorių rajono plaukikų septyniose amžiaus grupėse. Geriausieji apdovanojami medaliais ir taurėmis.

Nuo 2008-ųjų vyksta Kaišiadorių rajono 1-2 klasių mokinių futbolo turnyras „Žiogelis“, prie kurio vėliau prisijungia trečiokai ir ketvirtokai, dalyvaudami turnyre „Žiogas“. Futbolo varžybose dalyvauja apie 200 pradinukų.

Lietuvos mokyklų žaidynės keliauja po mokyklų sporto bazes. Varžybų metu jaunieji sportininkai siekia užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasineria į sporto pasaulį. Geriausiai pasirodžiusių mokyklų komandos patenka į zoninius, tarpzoninius etapus, o atkakliausieji varžosi finaliniuose etapuose.

Jau keletą metų vyksta rajono seniūnijų žaidynės, kuriomis siekiama, kad rajono gyventojai organizuotai ir sistemingai sportuotų, puoselėtų kūno kultūrą ir mėgėjų sportą, būtų fiziškai aktyvūs. Žaidynėse vykdomos krepšinio, futbolo, stalo teniso, smiginio, šaškių, tinklinio, orientacinio sporto varžybos, seniūnų rungtys.

Kiekvienais metais organizuojama naktinė bėgimo šventė, kuri vyksta liepos 6-ąją, minint Mindaugo karūnavimo dieną. Varžybų atidarymo metu giedamas Lietuvos himnas. Bėgime dalyvauja apie 200 bėgikų iš visos Lietuvos ir užsienio.

Nuo 2016-ųjų Kaišiadoryse ir vėl galime matyti reprezentacinės vyrų krepšinio komandos „Kaišiadorys – Savingė“ kovas Lietuvos pirmenybėse. Kaišiadorių rajono krepšininkai kiekvienais metais vis sėkmingiau kovoja regionų krepšinio lygos B divizione.

2018 metais labai sėkmingai salės futbolo pirmenybėse žaidė reprezentacinė vyrų futbolo ekipa „Kaišiadorys – Baltai“. Vien iš kaišiadoriečių suburta komanda triumfavo Lietuvos FUTSAL pirmos lygos pirmenybėse, o Lietuvos futbolo federacijos FUTSAL taurės varžybose nukeliavo iki pat finalo ir tik po garbingos kovos nusileido legionierių iš pasaulio futbolo šalių prisodrintai Kauno „Vyčio“ ekipai.

Kaišiadoryse profesionalo karjerą pradėjo įvairių sporto šakų sportininkai, kurie tapo plačiai žinomi Lietuvoje, o kartais ir visame pasaulyje.

Vidutinių nuotolių bėgikė Vytautė Pabiržytė, kurios pirmieji treneriai Lionė Petronienė ir Dainius Tamulevičius, 2012 metais laimėjo pirmąjį savo medalį Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionate. 2017 metais savo pirmąjį medalį Lietuvos čempionate, kai 1500 metrų bėgime iškovojo sidabrą. Tais pačiais metais Europos lengvosios atletikos iki 23 metų čempionate 16-ą vietą 800 metrų bėgimo rungtyje. Vytautė – Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narė, daugelio lengvosios atletikos varžybų nugalėtoja ir prizininkė.

Puikus profesionalaus požiūrio į sportą pavyzdys yra futbolininkas Georgas Freidgeimas, kurį futbolo pagrindų mokė treneriai Romas Jankauskas ir Eugenijus Freidgeimas. Dabar jis yra vienas tituluočiausių Lietuvos futbolininkų, daugkartinio Lietuvos čempiono futbolo klubo „Žaslgiris“ kapitonas ir Lietuvos nacionalinės rinktinės gynėjas.

Žymiausias Kaišiadorių krašto sportininkas – Ramūnas Šiškauskas. Krepšininkas savo įspūdingą profesionalo kelionę pradėjo ir meistriškumo mokėsi iš pirmųjų trenerių – Povilo Teišerskio ir Jono Žižliausko. Sulaukęs 18-os pakėlė sparnus į vilnių, o vėliau užkariavo ir Europą. Būdamas 21-ių debiutavo Lietuvos rinktinėje ir Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse laimėjo bronzos medalį. 2003 metais vykusiame Europos krepšinio čempionate iškovojo aukso medalį, o po ketverių metų – bronzą. Kartu su Maskvos CSKA tapo Eurolygos čempionu, o 2014 metais paskelbtas šios lygos krepšinio legenda. Nuo 2017-ųjų Ramūnas  Šiškauskas – Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio asistentas.

Naujienos iš interneto