Ką reikia žinoti prieš apsilankymą pas grožio specialistą
Kad suteikta grožio paslauga džiugintų, ji turi būti ne tik kokybiškai atlikta, bet ir saugi. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai ragina atidžiai ir atsakingai rinktis grožio specialistus. Pirmiausiai prieš apsilankant pas grožio specialistą būtina pasidomėti ar jis turi vykdomai veiklai išduotą leidimą-higienos pasą. Šis dokumentas liudija, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus. Ar veikla vykdoma turint leidimą-higienos pasą pasitikrinti galima Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/lt/isduoti-leidimai-higienos-pasai. Be to, jei grožio paslaugų veikla vykdoma turint leidimą-higienos pasą, šio dokumento originalas arba jo kopija turi būti pateiktas paslaugos teikimo vietoje, ir turi būti matomas paslaugos vartotojams.
Atsakingai reikia rinktis ne tik grožio specialistą, bet ir grožio procedūras. Būtina žinoti, kad tokios procedūros kaip odos atsluoksniavimas (cheminis šveitimas), senėjančios odos ir gleivinės koregavimas konservatyviaisiais bei invaziniais metodais (mezoterapija, biorevitalizacija, trombocitų praturtinta plazma, užpildais, siūlais, botulino toksino injekcijomis), kitų estetinių ir korekcinių procedūrų atlikimas, hiperhidrozės (gausaus prakaitavimo) koregavimas konservatyviaisiais, invaziniais ir kitais metodais, odos fizinių ir fizinių-cheminių poveikių procedūrų (fototerapijos, fotochemoterapijos, fotodinaminio gydymo) atlikimas, kitų lazerio ir intensyvios pulsinės šviesos procedūrų atlikimas yra gydytojo dermatovenerologo kompetencija. Šias procedūras gali teikti tik gydytojas dermatovenerologas ir tik licenciją asmens sveikatos priežiūros veiklai turinčioje įstaigoje. Grožio salonuose kosmetikas ar kosmetologas gali teikti neinvazines veido ir kūno odos priežiūros paslaugas: kosmetologine įranga ar prietaisais atlikti aparatines neinvazines procedūras; atlikti mechaninį – higieninį veido valymą (veido garinimą, paruošimą mechaniniam valymui, odos šveitimą, inkštirų, komedonų šalinimą, odos drėkinimą, maitinimą); atlikti paviršinį cheminį veido odos šveitimą, naudojant priemones, gaminius ar medžiagas, kurių pH didesnis arba lygus 3; dėti kosmetines kaukes, tepti kremus, losjonus, kitus kosmetikos gaminius ant veido ir pan.
Be to, grožio paslaugų vartotojai turi žinoti, kad jiems turi būti suteikta informacija apie galimą riziką, susijusią su paslaugų teikimu, apie atvejus (ligos, amžius, asmens organizmo būklės ir savybės ir kt.), kai paslauga (procedūra) negali būti teikiama; apie galimas komplikacijas (užsikrėtimo virusinėmis, bakterinėmis, grybelinėmis ligomis, infekcijos, kraujagyslių, nervų pažeidimo, alerginių reakcijų, randėjimo, kai kurių ligų paūmėjimo pavojus ir kt.) bei tolesnę kūno vietų priežiūrą prieš ir po procedūros. Taip pat paslaugos vartotojui pareikalavus, grožio specialistas privalo pateikti informaciją apie naudojamus kosmetikos gaminius, dažus, naudojamus instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus.