Kaišiadorių rajone kilusiame didžiuliame gaisre vos nesupleškėjo visas kaimelis (video)

Pavasarinis žolės deginimas vos nesibaigė viso mažo kaimelio sunaikinimu. Tik ugniagesių dėka pavyko užkirsti kelią didesnei nelaimei ir suvaldyti jau spėjusias įsisiautėti liepsnas.

Balandžio 3 dienos pavakare, 17 val. 6 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Paparčių seniūnijoje, Palapojės kaime, miške dega žolė ir nuo jos užsidegė ūkinis pastatas. Į gaisro vietą buvo išsiųstos Kaišiadorių PGT, Žaslių ir Žiežmarių ugniagesių komandos. Vėliau prie gaisro gesinimo prisijungė ir Kaišiadorių miškų ūkio gaisrų gesinimo automobilis. Kadangi pats kaimelis yra labai mažas ir sunkiai randamas miškingoje vietoje, ugniagesiai susisiekė su savo kolega, kuris tuo metu turėjo nuo laisvą tarnybos dieną ir gerai pažįsta tas vietoves, kad pasitikslintų kaip greičiau pasiekti gaisravietę.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams vaizdas buvo tarsi pragare – liepsnojo durpingos pievos, miškas ir jo paklotė, ūkinis pastatas, dėl stipraus vėjo liepsnos sparčiai plito ir kėsinosi sunaikinti visą mažą kaimelį. Gaisro dūmai buvo matyti net iš Elektrėnų miesto ir aplinkinių gyvenviečių.

Ugniagesiams teko nemažai pavargti, kol pavyko pažaboti liepsnas ir apsaugoti kaimelio gyventojų turtą. Gaisras buvo likviduotas tik apie 20 val. vakaro. Gelbėtojai užgesino apie 4,5 ha plote degusį mišką bei jo paklotę, apie 13 ha durpingos pievos ir degantį ūkinį pastatą. Gaisro metu medinis ūkinis pastatas sudegė visiškai. Taip pat sudegė 2, laimei, buvę tušti, bičių aviliai. Dar vieną medinį ūkinį pastatą ir medinę pirtį ugniagesiams pavyko išgelbėti, nors liepsnos taip pat jau buvo juos pasiekusios.

Kaišiadoriečiams.lt primena, kad sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno 120  iki 350 eurų.

Numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams, kurie, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą, nesiima priemonių jam užgesinti. Jiems gali būti skiriama nuo 30 iki 170 eurų, taip pat sumažintos tiesioginės išmokos už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, kuriuose bus nudeginta žolę ar ražienos.