Kaišiadoryse – nekilnojamojo turto burbulas: „geri variantai“ nuperkami per kelias dienas

Kaišiadoryse jau ilgą laiką pastebimas nekilnojamo turto burbulas. Savo nuosavą būstą norintys įsigyti gyventojai tiesiog neturi iš ko rinktis – patrauklesni būsto variantai išgraibstomi tiesiog per kelias dienas. Ne ką geresnė situacija ir tiems, kurie nori išsinuomoti gyvenamąją vietą Kaišiadoryse. Pasirinkimo praktiškai nėra, o nuomos kainos jau vejasi didmiesčių būsto nuomos kainas.

Nuosavą būstą norintys įsigyti gyventojai priversti kone kiekvieną dieną, jeigu ne kelis kartus per dieną, tikrinti nekilnojamojo turto skelbimų portalus, kad tik nepraleistų „gero varianto“. Tie, kurie įdėmiau stebi nekilnojamojo turto rinką mūsų mieste pastebi, kad skelbimų portaluose galima rasti tik tuos pačius namų, butų ar sodybų skelbimus, kurie yra mažiau patrauklūs. Jeigu tik atsiranda koks naujas skelbimas, kuriame siūloma įsigyti naujesnės statybos namą arba tvarkingesnį butą – jis kaip man būna parduotas.

Kaip vieną konkretų pavyzdį galime pateikti skelbimą. Rugpjūčio 31 dieną (penktadienį) NT skelbimų portale buvo patalpintas skelbimas, kad Ąžuolyno kvartale parduodamas naujai baigiamas statyti namas. Namo kaina siekė beveik 140 tūkst. eurų. Ir ką jūs manote? Rugsėjo 1 dieną jau pažymėta, kad namas parduotas. Ir tai tikrai ne vienintelis toks atvejis.

Kaišiadorys yra įsikūrę tiesiog pavydėtinai geroje geografinėje vietoje. Kauną ar Vilnių čia galima be vargo pasiekti traukiniais ar automobiliais. O svarbiausia, kelionė į ir iš šių miestų trunka trumpiau, negu gyvenant Kaune arba sostinėje piko metu pasiekti kitą miesto galą. Ir šį didžiulį, bet ne vienintelį, pliusą pastebi vis daugiau jaunų šeimų, kurios nori gyventi ramesniame, tylesniame, švaresniame, bet ne ką prastesniame mieste. Juk savivaldybės, kuriose gyventojai yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, gauna dalį nuo jų sumokamo gyventojų pajamų mokesčio. Nepaisant jo, čia gyvenantys asmenys ir kitaip skatina savo krašto ekonomiką – lankosi parduotuvėje, kavinėse, naudojasi grožio ir kitomis paslaugomis. Tad kodėl savivaldybė neprisideda prie šio klausimo sprendimo? Kodėl nepritraukus daugiau investuotojų ir nesuteikus joms kokių nors lengvatų, kad jie galėtų vystyti NT projektus, kurių mūsų miestui taip trūksta?

Pabandykime panagrinėti paprasčiausią pavyzdį. Savivaldybė pasiūlo NT projektų vystytojams statyti Kaišiadoryse gyvenamuosius namus pasiūlydama iki to kvartalo savo lėšomis atvesti komunikacijas, nutiesti asfaltuotą privažiavimą, suteikti kažkokių lengvatų ar pan. Gerai išvystyta infrastruktūra ir patogus privažiavimas prie savo gyvenamojo namo juk tik padidina būsto vertę. Investuotojai pastato namus, žmonės keliasi į Kaišiadoris, čia kuriasi šeimos, skatinama vietos ekonomika, savivaldybė surenka daugiau lėšų ir investicijos su laiku ne tik atsiperka, bet ir atneša visiems naudą. Negi mūsų valdžia, per savo gigantiškus projektus, nemato elementariausių rajono problemų? Jauni žmonės nori kurtis ir gyventi Kaišiadoryse, o dirbti kitame mieste – šiais laikais jokia problema….