Liepsnos pasiglemžė dviejų žmonių gyvybes

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 64 gaisrų ir atliko 89 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu žuvo du žmonės. Penktadienį, 13.55 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą gyvenamajame name Kupiškio rajone, Alizavos seniūnijoje, Salamiesčio miestelyje. Atvykus ugniagesiams, medinis namas degė atvira liepsna. Su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėję vidų, ugniagesiai jame rado ir išnešė nukentėjusį žmogų. Netrukus greitosios pagalbos medikai konstatavo vyro mirtį. Gaisro metu išdegė kambarys, apdegė virtuvė, prieangis ir kitos patalpos.

Gaisravietėje apsilankęs ir kaimynus apklausęs Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Vaidas Juknevičius teigė, jog, pasak jų, žmogus gyveno vienas, priklausė socialinės rizikos grupei, nevengdavo rūkyti kambaryje, kūrendavo įvairias šiukšles ir plastiką.

„Virtuvėje jis buvo įsirengęs pirties krosnelę su akmenimis, ant kurios džiovindavo drabužius. Užgesinus gaisrą, ant krosnelės buvo rasta išsilydžiusio audinio, galbūt megztinio, fragmentų. Gaisro židinys buvo virtuvėje, o vyras rastas kambaryje, tačiau virtuvė ir kambarys buvo šalia, be durų. Tikėtina, kad žmogus užtroško dūmuose“, – sakė vyresnysis inspektorius.

Pasak V. Juknevičiaus, gaisrą pirmoji pastebėjo priešais gyvenanti kaimynė: „Ji ir iškvietė ugniagesius. Jiems atvykus, virtuvė jau degė atvira liepsna.“ Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.

Sekmadienį vėlai vakare dar vienas tragiškas gaisras kilo Biržų rajone, Papilio seniūnijoje, Žalgirio kaime. Ten atvira liepsna taip pat degė gyvenamasis namas, atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs, vidus išdegęs. Apmalšinus liepsnas, gaisravietėje buvo rastas namo savininko kūnas.

Tą pačią dieną Kauno ugniagesiai buvo iškviesti į Taikos prospektą, kur viename iš daugiabučio butų svilo puodas. Gelbėtojai puodą nukėlė ir išvėdino patalpas. Bute buvęs žmogus po medikų apžiūros dėl apsinuodijimo dūmais buvo išvežtas į ligoninę.

Lapkričio 23-iosios naktį, 3.07 val., Vilniaus ugniagesiai skubėjo į Parko gatvę. Daugiabučio namo bute, kambaryje, degė stalas ir užuolaidos. Iš buto buvo išneštas dūmais apsinuodijęs buto savininkas. Jį greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Gaisro metu apdegė ir aprūko kambario sienos.

Penktadienio rytą Vilniuje, Telšių gatvėje, iš dviejų aukštų daugiabučio pirmojo aukšto veržėsi dūmai. Viename iš butų degė sofa-lova. Ugniagesiai buto savininką išvedė į lauką ir perdavė greitosios pagalbos medikams. Medicinos pagalba jam buvo suteikta vietoje. Iš namo buvo evakuoti 7 antrojo aukšto gyventojai. Gaisro metu apdegė lova, aprūko butas. Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Šeštadienį rytą buvo gautas pranešimas, kad Kretingoje, Kretingos vienuolyno tvenkinyje, pastebėtas skenduolis. Ugniagesiai jį ištraukė. Įvykio aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai.

Tą pačią dieną, 12.06 val., pranešta, kad Klaipėdos rajone, Kretingalėje, Girkalių kaime, į tvenkinį įvažiavo traktorius, yra žuvęs žmogus. Atvykus ugniagesiams, žmogaus kūnas plūduriavo vandenyje. Skenduolis buvo iškeltas, traktorių ištraukė kitas traktorius.

Savaitgalį ugniagesiams teko gelbėti ir stirną. Penktadienį, 20.25 val., pranešta, kad Kaune, B. Brazdžionio gatvėje, į šulinį įkrito stirna. Ugniagesiai ją ištraukė pririšę virvę. Paleista stirna nubėgo į mišką.