Lietuvą kamuos karščiai ir liūtys su perkūnijomis

Pirmadienį per Lietuvą slinks debesų juosta su lietumis, daug kur numatomi trumpi lietūs, vietomis smarkūs. Griaudės perkūnija. Prognozuojami tvankūs, karšti orai: naktį bus 14–19, dieną 25–30, pajūryje 22–24 laipsniai.

Antradienio orai numatomi kiek ramesni, temperatūra bus švelnesnė. Pirmoje nakties pusėje besitraukiančios liūtys su perkūnija dar lankysis pietrytiniuose ir rytiniuose regionuose. Vėliau orai taps sausesni. Nauji trumpo lietaus debesys į Vakarų ir Šiaurės Lietuvą užsuks tik antradienio popietę. Tikėtinos ir pavienės perkūnijos. Apysmarkis vėjas daugiausia pūs iš pietų. Nakties temperatūra kris iki 12-17 laipsnių, dieną oras šils iki 25-29 laipsnių. Piečiausiam šalies pakraštyje yra galimybė vėl sulaukti 30 laipsnių karščio.

Trečiadienį susidursime su dar vienu staigiu temperatūros šoktelėjimu. Naktis bus tvanki – 18-23 laipsniai, dieną termometrai rodys 28-33 karščio, prie jūros ir kai kur Žemaitijoje vyraus 22-27 laipsnių šiluma. Šią karščio bangą vėl bandys išvaryti intensyvios, gausios liūtys su perkūnija. Per šalį slenkant lietaus debesims, vietomis kils škvalas iki 16-21 m/s, o iš pačių galingiausių debesų kris kruša.

Audringų orų pasitraukimas turėtų įvykti ketvirtadienio naktį, o dieną lietaus jau bus visai nedaug. Palynos tik vietomis artėjant vakarui. Vėjas aprims. Naktį temperatūra pažemės vos iki 14-19 laipsnių. Dieną šalta nebus, temperatūra pasiskirstys nuo 22 iki 27 laipsnių.

Penktadienį per Lietuvą keliaus naujas atmosferos frontas, kuris atneš nemažai lietaus ir perkūniją.