Praėjusi para – tarsi košmaras Kaišiadorių ugniagesiams

Prasidėjęs pavasarinis žolės deginimas pridaro milžiniškos žalos ne tik gamtai, bet ir patiems žmonėms. O ugniagesiai tiesiog nespėja vykti į iškvietimus, kurių šiuo laikotarpiu būna kaip niekad daug. Vien vakar dieną Kaišiadorių ugniagesiai vyko net į 7 iškvietimus. Didžioji dalis jų – žolės gaisrai.

Visas vakar dienos gaisrų gesinimo „maratonas“ prasidėjo po pietų. 13 val. 37 min. buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Palomenės sen., Palomenės kaime dega žolė. Atvykę ugniagesiai užgesino 6 arų plote degusią žolę.

16 val. 4 min. gelbėtojams buvo pranešta, kad Rumšiškių seniūnijoje, Grabučiškių kaime, Bebrų gatvėje pranešėjas iš toli mato, kad kažkas dega, daug dūmų, galimai namas. Išsiuntus ugniagesius į gaisro vietą vėliau buvo gautas kitas pranešimas, kad tuo adresu dega namas. Atvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad dega žolė ir ūkinis pastatas. Išdegė 1,5 ha sausos žolės ir visiškai sudegė medinis ūkinis pastatas. Taip pat visiškai sudegė 4 m³ šalia ūkinio pastato sukrautų lentų ir apdegė bei buvo sulieta vandeniu 4 t šieno, kuris buvo sukrautas ūkiniame pastate. Įtariama, kad gaisras galėjo kilti dėl deginamos žolės.

16 val. 43 min. buvo gautas dar vienas pranešimas, kad Žaslių seniūnijoje, Talpūnų kaime dega žolė.

Vos po penkių minučių, 16 val. 48 min., buvo pranešta, kad Rumšiškių sen., Dovainonių kaime, Rusonių g. dega pieva. Žolė degė 150 arų plote.

Nepraėjus nei dešimt minučių, 16 val. 57 min., vėl buvo pranešta apie degančią pievą dideliame plote. Žolė degė Kaišiadoryse už vadinamo „gandriuko“ kalno. Į šį iškvietimą ugniagesiai turėjo vykti net iš Dainavos kaimo, kur tuo metu vykdė prevencinę akciją gyventojų namuose. Mat tuo metu visos gaisrinės autocisternos buvo išvykusios į kitus iškvietimus.

Pasibaigus tos dienos pievų gesinimo „maratonui“ ugniagesiai sulaukė naujų iškvietimų. 20 val. 41 min. jiems buvo pranešta, kad Kaišiadoryse, Gedimino g. 127 dega buto balkonas. Degė antrame aukšte esančio balkono iš lauko pusės plastikinė apdailos sienelė. Laimei, gyventojai patys laiku pastebėjo gaisrą ir spėjo jį užgesinti.

Lygiai tuo pačiu metu, 20 val. 41 min., ugniagesiams taip pat buvo pranešta, kad Kaišiadorių mieste, Vytauto Didžiojo g. 40 dega kaminas. Atvykus paaiškėjo, kad kamine dega suodžiai, dūmtraukis stipriai įkaitęs. Ugniagesiai išėmė iš dūmtraukio rusenančius suodžius ir išnešė į lauką.