Sekmadienį nuskambėjo 22-asis „Dainų dainelės“ laureatų koncertas

Sekmadienį, gegužės 29 d., po daugiau nei pusę metų trukusios atrankos, nacionaliniame Operos ir baleto teatre įvyko baigiamasis vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ laureatų koncertas. Jame nuskambėjo 41 geriausių šalies regionų solistų ir kolektyvų dainos. Konkurso laureatai apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtais diplomais ir atminimo dovanomis bei saldžiais „Maxima“ prizais.

„Dainų dainelė“ jau yra tapusi neatsiejama šalies muzikos pasaulio tradicija tiek konkurso dalyviams, tiek jo organizatoriams. Dėl to jau daugiau kaip 20 metų jos laureatus kviečiame į didžiąją sceną pasidalinti savo talentu ir dainomis. Labai džiaugiamės, kad modernėjant technologijoms kasmet laureatų koncertas vis įdomesnis, stebina ne tik unikaliais balsais, bet ir savitais pasirodymais, kurie sutraukia ne tik šimtus žiūrovų salėje, bet ir tūkstančius prie televizijos ekranų. Jau tradiciniu laureatų koncertu atsidėkojame jaunuoliams už jų talentus, mokytojams ir tėvams, kad palaiko savo atžalas, siekiančias muzikinių aukštumų“, – sako „Dainų dainelės“ organizatorius, M. K. Čiurlionio menų mokyklos vadovas Romualdas Kondrotas.

Tarp šiųmečio konkurso laureatų ir ilgamečiai „Dainų dainelės“ dalyviai bei jau keliskart laimėtojais tapę jaunieji atlikėjai. Dviem iš jų ilgametis konkurso partneris prekybos tinklas „Maxima“ įsteigė papildomus prizus. Baigiamojo koncerto metu jiems įteikti stilingi dviračiai. Konkurso laureatams iš viso buvo padovanoti net 9 dviračiai ir 3 paspirtukai. Šiuos prizus įsteigė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, LR Švietimo ir mokslo ministerija ir bendrovė „Maxima LT“.

„Vaikų švietimas yra strateginė mūsų įmonės paramos sritis, į kurią orientuojamasi jau ne vienerius metus, o „Dainų dainelė“ – vienas didžiausių ir svarbiausių jaunųjų muzikos talentų konkursų visoje šalyje, kurį remiame jau 12 metų. Kasmet konkurso dalyviams išdalijame daugiau kaip 3 tonas saldumynų, jau tapo tradicija konkurso laureatus apdovanoti ir specialiu bendrovės įsteigtu prizu. Šiemet nusprendėme pradžiuginti ir apdovanoti atkakliausius, ne vienerius metus konkurse dalyvaujančius atlikėjus. Tikime, kad dovanoti dviračiai ne tik praskaidrins beprasidedančias vasaros atostogas, bet ir taps neatsiejama jų aktyvaus laisvalaikio dalimi“, – sakė bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Daugiau nei 6 mėnesius vykusiose konkurso atrankose savo jėgas išbandė daugiau kaip 6 tūkstančiai vaikų ir jaunuolių nuo 3 iki 19 metų amžiaus. Dalyviai buvo vertinami skirtingose kategorijose – duetų, tercetų, kvartetų ir ansamblių. Taip pat buvo atsižvelgiama į jų sudėtį – tai merginų, vaikinų ar mišrūs ansambliai. Šiais metais 15-oje per televiziją transliuotų koncertų nacionaliniame vaikų ir moksleivių dainų konkurse dalyvavo 378 jaunieji solistai ir ansambliai. Transliacijose dalyvavo apie 1800 jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių.

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursą „Dainų dainelė“ organizuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos radiju ir televizija. Nuo 1998 metų Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu „Dainų dainelės“ konkursus įgyvendina Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla kartu su pagrindiniu konkurso rėmėju – bendrove „Maxima LT“.

„Dainų dainelės“ scenoje, nuo pirmojo konkurso 1974 metais, pasirodė jau daugiau nei 200 tūkst. atlikėjų, o didžioji dalis konkurso laureatų – garsūs ir talentingi Lietuvos solistai. Kas antrus metus konkurse vertinamas atlikėjų intonavimas, vokaliniai duomenys, ansambliškumas, repertuaro pasirinkimas ir jo interpretacija, artistiškumas bei sceninė kultūra. Konkurso koncertinė dalis susilaukia didelio žmonių susidomėjimo – įprastai balsavimų metu savo nuomone apie dalyvius išreiškia daugiau nei 10 tūkst. žiūrovų.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto