Šį savaitgalį gaisruose žuvo net 7 žmonės

Šį savaitgalį Lietuvoje gaisruose žuvo net 7 žmonės, tarp jų du vaikai. Šiemet tai jau antrasis tragiškas atvejis, kai ugnis nusineša mažamečių vaikų gyvybes. Pirmoji tokia kraupi nelaimė sausio mėnesį įvyko Šiauliuose, kai gaisre žuvo trys mažametės mergaitės, o šį sekmadienį panaši tragedija pasikartojo Panevėžio rajone, Vadoklių seniūnijoje, Mikėnų kaime. Ryte, 8.30 val., buvo gautas pranešimas, kad atvira liepsna dega vieno aukšto medinis gyvenamasis namas, o jo viduje gali būti du vaikai. Į įvykio vietą skubiai buvo išsiųstos ugniagesių pajėgos. Deja, gaisravietėje ugniagesiai rado dvejų ir trejų metų žuvusius mažylius. Netrukus rastas ir vyro, gimusio 1988 m., kūnas. Nelaimės aplinkybės tiriamos.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, liepsnose skendėjo apleistas vieno aukšto medinis pastatas. Gaisravietėje rastas nenustatytos asmenybės smarkiai apdegęs vyro kūnas.

Šeštadienį, apie 19 val., gaisras kilo Prienų rajone, Rūdupio kaime, kur degė metalinis statybinis vagonėlis. Atskubėję ugniagesiai viduje rado moters, gimusios 1938 m., kūną.

Dar vienas tragiškas gaisras kilo šeštadienio vakare Kauno rajone, Pelenių kaime. Čia liepsnose skendėjo medinis vieno aukšto gyvenamasis namas, o jo viduje rasta žuvusi 65-erių metų moteris.

O sekmadienio naktį Rokiškyje, Laisvės gatvėje, viename iš daugiabučio butų degė televizorius. Atvykę ugniagesiai išnešė 57-erių metų vyrą ir perdavė jį medikams. Deja, medikai konstatavo jo mirtį. Tragiškų gaisrų aplinkybės tiriamos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet gaisruose jau netekome 81 gyventojo, tarp jų 5 vaikų. Pagrindinės šių nelaimių priežastys – neatsargus rūkymas ir elgesys su ugnimi, dažniausiai apsvaigus nuo alkoholio, netvarkingos krosnys ir dūmtraukiai bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai, elektrinių šildymo prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimai. Dažniausiai skaudžiausi gaisrai kyla vėlai vakare arba naktį, kaimo vietovėse, atokiuose vienkiemiuose, apleistuose pastatuose, todėl pranešimai apie juos gaunami pavėluotai. Pastebėję gaisrą nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.