Sulaikytas neblaivus vyras, grasinęs susprogdinti Kaišiadorių ligoninę

Gruodžio 1 d. 19.54 val. į BPC paskambino vyriškis, kuris nerišliai kalbėdamas pranešė, kad Kaišiadoryse, Beržyno g., Kaišiadorių ligoninėje padėtas sprogmuo.

Nedelsiant į įvykio vietą išvyko keli policijos ekipažai, apie galimą sprogmenį informuoti rinktinės „Aras“, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Pareigūnams apžiūrėjus Kaišiadorių ligoninės pastatų kompleksą ir teritoriją aplink juos jokių sprogmenų ar kitų įtarimą keliančių objektų nerasta.  Dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. PK) pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 285 str. 1 d.

Tyrimo metu nustatyta, kad skambintojo judriojo ryšio telefonas veikė Kaišiadorių rajone. Jau kitą dieną Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. PK kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė vyrą, melagingai pranešusį apie sprogmenį. Tai 39 metų Kaišiadorių rajono gyventojas, kuris sulaikymo metu buvo neblaivus. Jam nustatytas 2,17 prom. girtumas. Vyras anksčiau 6 kartus teistas, 34 kartus baustas už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, taip pat už girto pasirodymą viešoje vietoje, viešosios tvarkos trikdymą, nepaklusimą teisėtiems pareigūnų reikalavimams. Pas sulaikytąjį surastas ir paimtas mobiliojo ryšio telefonas bei SIM kortelė, iš kurių buvo skambinta pagalbos telefonu 112.

Gruodžio 3 d. jam įteiktas pranešimas apie įtarimą padarius nusikaltimą, numatytą LR BK 285 str. 1 d. Vyras prisipažino melagingai pranešęs apie padėtą sprogmenį ir tokį savo elgesį motyvavo tuo, kad išgertuvių metu sugalvojo pajuokauti, pasielgė neapgalvotai, nemanė, kad tokie veiksmai sukels tokią specialiųjų tarnybų reakciją.

Už tokį nusikaltimą Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 2 metų. Taip pat įtariamajam teks atlyginti turtinę žalą, kurią specialiosios tarnybos patyrė atvykusios į melagingo nusikaltimo vietą ir atlikusios savo pareigą.

Kauno apskr. VPK informacija