Turtingiausios ir didžiausią įtaką pasaulyje turinčios nusikaltėlių grupuotės

Visame pasaulyje nuo senų laikų veikia įvairūs susivienijimai ar nusikalstamos grupuotės. Vienų įtakos zona būna paprasčiausias daugiabučio kiemas, rajonas ar miestelis. Tačiau pasaulyje yra ir tokių stiprių nusikalstamų grupuočių, kurios vienija tūkstančius savo narių. Tokios grupuotės daro įtaką ne tik savo miestuose ar šalyse, bet ir visame pasaulyje. Juk nenuostabu – viską valdo pinigai. O kai jų turi kaip šieno, tuomet tavo rankose atsiduria ir valdžia.

Išsiaiškinti kokios sumos „sukasi“ pas didžiausias pasaulyje nusikalstamas grupuotes yra sunku. ko gero visų savo pinigų net patys mafijos atstovai nesugeba suskaičiuoti. Tačiau ekonomistai ir teisėsaugos pareigūnai pabandė bent jau preliminariai paskaičiuoti, kokios tai galėtų būti pinigų sumos. Štai šešios pačios turtingiausios ir geriausiai pasaulyje žinomos nusikalstamos grupuotės.

Solntsevskaya Bratva

Didžiausia ir pavojingiausia Rusijos mafijos grupuotė. Šia grupuotę sudaro dešimt savarankiškai veikiančių, viena nuo kitos nepriklausančių brigadų. Manoma, kad Solntsevskaya Bratva grupuotę sudaro apie 9 tūkstančiai narių.

Pagrindinės šios Rusijų mafijos grupuotės pajamos yra iš prekybos narkotikais ir žmonėmis. Tačiau, nors šios grupuotės brigados veikia decentralizuotai, Solntsevskaya Bratva „bankas“ yra vienas. Visus brigadų surinktus pinigus tvarko 12 vadovaujančių asmenų, kurie reguliariai tarpusavyje susitinka skirtingose pasaulio vietose.

Grupuotės pajamos siekia 8,5 mlrd. JAV dolerių.

Yamaguchi-gumi

Yamaguchi-gumi yra didžiausia nusikalstama organizacija Japonijos Yakuza istorijoje. Tikėtina, kad ir didžiausia pasaulyje. Turi apie 20 000 aktyvių narių ir dar apie 15 000 stipriai susijusių asmenų. Skirtingai negu Rusijos mafijos Solntsevskaya Bratva grupuotė, Japonijos mafija Yakuza turi savo hierarchiją.

Ši nusikalstama grupuotė savo turtus kraunasi iš prekybos narkotikais, teigia buvęs Japonijos policijos vadas Hiromitsu Suganuma. Dar du svarbūs šaltiniai pajamų šaltiniai – azartiniai žaidimai ir šantažas, o už jų stovi – „ginčų sprendimas“.

Stambiausios pasaulyje nusikaltėlių grupuotės Yamaguchi-gumi pajamos siekia 6,6 mlrd. JAV dolerių.

Camorra

Camorra yra į mafiją panaši nusikalstamo susivienijimo grupuotė, kuri veikia italijos Kampanijos regione ir ypač Neapolyje.

Ypač stipri ir įtakinga kamora buvo XIX a. Neapoliui prisijungus prie vieningos Italijos 1861 m., kamora patyrė didelį spaudimą iš teisėsaugos struktūrų ir daug jos narių buvo priversti bėgti į JAV, kur prisijungė prie pradėjusios formuotis vietinės mafijos. Organizacija buvo beveik sunaikinta Musolinio režimo, kaip ir kitos Italijos nusikalstamos grupuotės, tačiau vėliau atsigavo.

Pagrindiniai šios nusikalstamos grupuotės pinigų šaltiniai yra sekso vergija, prekyba ginklais ir narkotikais, azartiniai žaidimai, lupikavimas, šantažas ir žinomų Italijos gamintojų (tokių, kaip Armani, Paul and Shark) gaminių klastojimu ir platinimu besivystančiose šalyse.

Nepaisant to, kad ilgus metus vietiniai gyventojai, žurnalistai ir pareigūnai deda nemažas pastangas, vietos valdžia Italijoje lieka glaudžiai susijusi su skirtingomis mafijos grupuotėmis. 2013 metais atliktas tyrimas parodė, kad mafija šalyje susirenka apie 33 mlrd. JAV dolerių, kuriuos iš esmės dalijasi keturi stambiausi sindikatai. Camorra – sėkmingiausia jų. Šiai nusikaltėlių grupuotei kliūva 4,9 mlrd. JAV dolerių per metus.

‘Ndrangheta

Išvertus iš graikų kalbos, žodis ‘Ndrangheta reiškia heroizmas ir dorybė. ‘Ndrangheta yra viena galingiausių ir negailestingiausių Italijos organizuotų nusikaltėlių grupuotė, daugiausiai veikianti Kalabrijoje. Nepaisant to, jog užsienyje ji mažiau žinoma nei Sicilijos mafija ir laikoma kaimiškesne nei Neapolio Camorra ar Apulijos Jungtinė Šventoji Karūna, ‘Ndrangheta sugebėjo tapti galingiausiu nusikalstamu sindikatu Italijoje po 1990 m.

Ši nusikalstama grupuotė savo nepriekaištingą reputaciją nusikaltėlių pasaulyje užsitarnavo dėl tarptautinių ryšių su kokaino tiekėjais iš Pietų Amerikos. Ši grupuotė kontroliuoja didžiąją dalį transatlantinės narkotikų rinkos, per kurią narkotikai pasiekia Europą.

‘Ndrangheta taip pat plečia savo nusikalstamą veiklą JAV ir padeda Niujorke veikiantiems nusikaltėliams iš Bonnano bei Gambino šeimų. Šios grupuotės metinės pajamos siekia 4,5 mlrd. JAV dolerių.

Sinaloa

Sinaloa kartelis kadaise buvo galingiausia nusikaltėlių grupuotė Meksikoje. Tačiau šiuo metu šis kartelis yra priverstas kovoti su „Los Zetas“ karteliu dėl įtakos šalies narkotikų rinkoje.

Sinaloa karteliui vadovauja liūdnai pagarsėjęs Joaquinas „El Chapo“ Guzmanas – milijardierius, pripažįstamas turtingiausiu ir galingiausiu narkotikų kontrabandininku visame pasaulyje. Nepaisant to, kad organizacijos lyderis areštuotas, panašu, kad grupuotės tai itin nepaveikė. Čia net neįsiplieskė aršūs karai dėl sosto, pražudę ne vieną tokią organizaciją.

Suskaičiuota, kad amerikiečiai per metus vienokioms ar kitokioms narkotinėms medžiagoms išleidžia apie 100 mlrd. JAV dolerių. 6,5 mlrd. JAV dolerių iš jų keliauja į Meksiką. Užimdama apie pusę jos rinkos, Sinaloa per metus susirenka 3 mlrd. JAV dolerių.

Pajamos – 3 mlrd. JAV dolerių.