Užsienio žiniasklaida: manoma, kad Šiaurės Korėjos lyderis – negyvas

Užsienio žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau gandų, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas mirė arba yra labai sunkios būklės. Remdamiesi šaltiniais Šiaurės Korėjoje tokią informaciją skelbia „New York Post“, „Forbes“, „CNN“ ir kt. Tačiau pati Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida šių gandų nepatvirtina.

Kalbėti apie Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno mirtį paskatino Honkongo palydovinės televizijos viceprezidento Qing Feng pranešimas jo socialinio tinklo paskyroje, kur jis pareiškė, jog, remiantis vienu patikimu šaltiniu, Šiaurės Korėjos lyderis – mirė.

Pasak Pietų Korėjos žiniasklaidos, balandžio 12 dieną Kim Jong Unui buvo atlikta širdies operacija. Kaip rašo kiti nepatvirtinti informacijos šaltiniai, teigiama, kad operacijos metu ją atliekančiam chirurgui stipriai drebėjo rankos, dėl ko operacija buvo nesėkminga ir Šiaurės Korėjos lyderis paniro į komą.

Tai jau ne pirmas kartas, kuomet dėl prastos sveikatos būklės Kim Jong Unas dingtsa iš šalies ir tarptautinės žiniasklaidos akiračio. 2014 metais jis buvo dingęs daugiau nei mėnesio laikui. Tačiau po maždaug 6 savaičių jis vėl pasirodė. Tuomet filmuotojo vaizdo medžiagoje buvo matoma, kad Šiaurės Korėjos lyderis stipriai šlubuoja.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto