4 priežastys, kodėl interneto svetainė neveikia

Kartais nutinka taip, kad interneto svetainė nustoja veikti. Verslui tokia problema gali būti itin nuostolinga. Juk kiekvieną akimirką, kai svetainė yra nepasiekiama, galima prarasti potencialius klientus. Akivaizdu, kad kartu prarandamas ir su jais atkeliaujantis pelnas. Priežastys, kodėl svetainė nustoja tinkamai veikti, gali būti įvairios. Pagrindines iš jų pateikiame šiame straipsnyje.

1. Pasibaigęs domeno galiojimo laikas

Pasibaigus domeno galiojimo laikui, svetainė nebebus įkeliama, o dar blogiau – nustos veikti ir su juo susietas el. paštas. Todėl labai svarbu laiku pratęsti domeno galiojimą. Šiam pasibaigus, domenas patenka į karantiną. Tai laikotarpis, kurio metu niekas kitas dar negali jo registruoti, tačiau el. paštas jau nustoja veikti. Karantino metu savininkas gali atstatyti domeno ir kartu el. pašto veikimą. Tačiau jei tai nepadaroma, domeną gali užsisakyti bet kas kitas. Taigi, jei nenorite, kad svetainė, o kartu ir el. paštas netikėtai nustotų veikti, neleiskite, kad pasibaigtų jūsų domeno galiojimo laikas.

2. Svetainės blokavimas filtru

Jeigu jums svetainė neatsidaro, tačiau atsidaro kitiems, tai gali reikšti keletą situacijų. Pirmoji iš jų – hostingo serveris blokuoja jūsų interneto paslaugų teikėjo IP adresą. Antroji – jūsų interneto paslaugų teikėjas blokuoja hostingo serverio IP adresą. Trečioji – jūsų vietinis tinklas, kitaip LAN (angl. local area network), arba ugniasienė blokuoja hostingo serverio IP adresą. Na, ir ketvirtoji – trečiosios šalies filtras blokuoja hostingo serverio IP adresą. Tokiu atveju reikėtų pabandyti atidaryti svetainę kitame kompiuteryje, prijungtame prie kito interneto paslaugų teikėjo kitame tinkle. Jeigu svetainė veikia kitiems, bet ne jums, labai tikėtina, kad ji yra blokuojama.

3. Serverio gedimas

Kai fizinė serverio aparatinė įranga, pavyzdžiui, kietasis diskas arba procesorius, yra sugedusi arba nereaguoja, svetainė nustoja veikti, veikia lėtai arba su pertraukomis. Tokios pat problemos gali atsirasti ir tuomet, kai yra pasenusi, nesuderinama arba sugadinta serverio operacinė sistema. Siekdami išvengti nereikalingų rūpesčių ir sutaupyti laiko, pasirinkite patikimą hostingo teikėją, kuris užtikrintų aukštą paslaugų kokybę.

4. Kodavimo sutrikimas

Dar viena priežastis, kodėl svetainė nustoja veikti, yra vietinio arba trečiosios šalies kodo sutrikimas. Pirmuoju atveju kodavimo sutrikimas gali atsirasti dėl hostingo serverio operacinės sistemos, kompiuterio naršyklės, turinio valdymo arba žiniatinklio sistemos atnaujinimų ir patobulinimų.

Antruoju atveju svetainės veikla gali sutrikti, kai yra atnaujinamas arba priešingai – neatnaujinamas trečiosios šalie kodas, naudojamas svetainėje arba žiniatinklio programoje. Pasenę scenarijai sukuria saugumo spragas ir svetainės arba programos veikimo sutrikimus. Todėl svarbu identifikuoti ir valdyti trečiųjų šalių kodus, kad jie būtų atnaujinti ir suderinami su naujausiais standartais. Galiausiai reikia reguliariai prižiūrėti savo svetainę ir įsitikinti, kad viskas veikia tinkamai.

Sutriko jūsų svetainės veikimas? Galbūt tai lėmė viena iš aptartų priežasčių? Bet kokiu atveju reikėtų pasistengti ją kuo greičiau identifikuoti ir imtis atitinkamų sprendimo būdų. O jei patiems to padaryti nepavyksta, geriausia nedelsti ir kreiptis į specialistus. Tokiu būdu sutaupysite laiko ir patirsite mažesnius nuostolius.

Nr. 22/48