6 paslaptys, kaip taisyklingai praustis duše

Ar žinojote, kad iš tiesų egzistuoja taisyklingas prausimosi duše būdas? Pasiruoškite sumažinti vandens temperatūrą ir prauskitės trumpiau, mat karštas dušas dienos pradžioje odai gali būti itin kenksmingas. Be to, reikėtų iš tikrųjų apgalvoti veiksmų eigą duše, nes elgiantis strategiškai galima sutaupyti ne vieną minutę brangaus laiko ryte.  Atsižvelkite į šias naudingas prausimosi po dušu paslaptis, kuriomis dalinasi „Dove“ prekinio ženklo vadovė Kertu-Kai Põldvere, ir jūsų oda jums padėkos.

Dušas – ne per karštas

Vanduo gali būti tokios temperatūros, kokia geriausiai tinka ir patinka, tik ne pats karščiausias. Karštas dušas neabejotinai gali atpalaiduoti, tačiau jis pašalina natūralų odos aliejų ir greičiau pažeidžia odą, todėl reikėtų praustis drungnu ar šaltesniu vandeniu. Tokios temperatūros vanduo naudingas ne tik odai, jis taip pat pagyvina kraujotaką.

Prauskitės trumpai

Po ilgos darbo dienos praleisti duše 20 ar 30 minučių gali būti išties viliojanti idėja, bet ilgai prausiantis gali pradėti sausėti oda ir plaukai. „Kuo trumpiau prausiatės duše, tuo geriau. Turintiems itin sausą odą reikėtų duše praustis iki penkių minučių ar net trumpiau, kartkartėm galima ir kiek ilgiau, bet  prausimosi laikas neturėtų viršyti 10 minučių. Po dušo derėtų nepamiršti  palepinti odą maitinamaisiais ir/ar drėkinamaisiais geliais, –  teigia „Dove“ prekinio ženklo vadovė.

Plaukelius skutimosi peiliukus šalinkite tik prausimosi pabaigoje

Norint gerai pašalinti plaukelius ir sumažinti tikimybę, kad plaukeliai įaugs į odą, pradėjus praustis palaukite mažiausiai 5 minutes ir tik tuomet išsitraukite skustuvą. Tai suteiks jūsų poroms galimybę atsidaryti ir užtikrins, kad plaukai bus minkšti ir lengviau pašalinami.

Skustuvus laikykite sausoje vietoje

Skustuvai rūdija, kai likęs vanduo iš dušo sukelia reakcijas tarp skustuvo ašmenų ir deguonies, todėl po kiekvieno skutimosi skustuvą reikėtų išdžiovinti ir padėti į sausą vietą. Drėgmė yra itin palanki terpė bakterijoms veistis, todėl problema tik didės, jei skustuvas bus šiltoje, šlapioje aplinkoje.

Odos šveitimas – su saiku

Odos šveitimas gali būti išties naudingas – jis pašalina negyvas odos ląsteles ir skatina naujų ląstelių atsiradimą. Nors tai naudinga jūsų odai, svarbu to nedaryti per ilgai ir per dažnai. „Norint nesuerzinti odos, reikėtų ją šveisti tik vieną ar du kartus per savaitę. Skutimasis iš esmės yra odos šveitimas, todėl kojoms, ar kitoms dažnai skutamoms vietoms, nenaudokite per daug kūno šveitiklių“,  –  sako Põldvere.

Odą reikia nusausinti švelniai

Nusausinti odą rankšluosčiu reiktų švelniai, bet ne intensyviai ją trinant . Didelė trintis gali sudirginti odą ir sukelti jos niežulį. Nusausinus rankšluosčiu oda vis tiek lieka sausa, todėl po kiekvieno prausimosi reikėtų ją patepti drėkinančiu kremu ar losjonu.

Drėkinkite odą

Drėkinamosios priemonės reikėtų užtepti per  2–3 minutės po prausimosi. Tai padeda išvengti transepiderminio vandens praradimo bei palieka minkštos odos jausmą. „Odą reikėtų drėkinti du kartus per parą, nesvarbu, po prausimosi ar tiesiog pastebėjus, kad oda yra sausa. Sausą odą turintiems žmonėms reikėtų naudoti ne losjoną, o drėkinantį kremą“, –   teigia „Dove“ prekinio ženklo vadovė.