AB „Kaišiadorių paukštynas“ pardavimas artėja prie finišo tiesiosios

Lenkijos konkurencijos priežiūros institucija leido „Linas Agro Group“ vykdyti koncentraciją įsigyjant „KG Group“.

Lenkijos Konkurencijos ir vartotojų apsaugos tarnyba priėmė nutarimą, leidžiantį „Linas Agro Group“  vykdyti koncentraciją ir įsigyti „KG Group“ priklausančias įmones. „Linas Agro Group“ jau yra gavusi leidimus vykdyti koncentraciją iš Latvijos bei Estijos konkurencijos priežiūros institucijų.

Šiuo metu laukiama Lietuvos ir Rusijos konkurencijos priežiūros institucijų sprendimo dėl koncentracijos vykdymo.

AB „Linas Agro Group“ akcijų pirkimo sutartį dėl AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ ir AB „Vilniaus paukštynas“ ir susijusių įmonių kontrolinių akcijų paketų įsigijimo sudarė praėjusių metų spalio 1 dieną.

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ kartu su valdomomis įmonėmis  sudaro 1991 metais įkurtą įmonių Grupę ir vykdo veiklą keturiose valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje. Grupės įmonėse dirba daugiau kaip 2100 darbuotojų. Konsoliduotos Grupės pajamos praėjusiais 2019–2020 finansiniais metais siekė 658 mln. eurų.

Grupės įmonės vykdo žemės ūkio žaliavų ir maisto produktų gamybą bei prekybą, tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams. Grupė turi nuosavą trylikos grūdų elevatorių tinklą ir yra vienas didžiausių lietuviškų ir latviškų grūdų eksportuotojų. Taip pat yra vienas iš prekių žemdirbiams (sertifikuotų sėklų, trąšų bei žemės ūkio technikos) tiekimo lyderių Lietuvoje, turi sėklų paruošimo gamyklą. Grupė Lietuvoje valdo septynias žemės ūkio bendroves ir yra stambi pieno gamintoja. Latvijoje grupei priklauso keturios paukštininkystės įmonės AS „Putnu fabrika Kekava“, CIA „Lielzeltini“, SIA „Broileks“, SIA „Cerova“.