Bendruomeninių šeimos namų veikla per pirmus 9 mėnesius

Taip kaip mokyklos, pradedančios mokslo metus rugsėjį, po 9 mėnesių, vasarą, apžvelgia savo veiklų rezultatus, taip ir Bendruomeniniai šeimos namai, savo veiklą pradėję rugsėjį, po 9 mėnesių jau gali įvertinti pasiektus rezultatus.

Rezultatai tikrai labai džiuginantys. Per 9 mėnesius projekte, vienoje ar kitoje veikloje, (o kai kuriais atvejais jau ir keliose) sudalyvavo net 259 rajono gyventojai. Veiklos vyko Kaišiadoryse, Gudienoje, Rumšiškėse, Pravieniškėse, Žasliuose, Kalviuose. Vasarą dalyviai gavo „poilsį“ nuo veiklų ir žinių, o rudenį toliau tęsime darbus.

Net 81 dalyvis gavo Pozityvios tėvystės žinių, kurias jau taiko savo šeimose. Projekto dalyviai išklausę Tėvystės įgūdžių mokymus, gavo informacijos apie vaiko raidos ypatumus, problemines vaiko ugdymo situacijas, pagalbą vaikui, vaiko savivertės skatinimą, auklėjimo stilius ir pan. Taip pat aptarė jų namuose kylančias situacijas ir kartu ieškojo atsakymų į konkrečiai jų šeimai rūpimus klausimus. Tai reiškia, kad apie 65-iose šeimose (nes nemažai dalyvių mokymuose buvo ne po vieną , o kartu tėtis ir mama) vaikai bus auginami auklėjant juos Pozityvios tėvystės pagrindais ir tikėtina, kad užaugs savimi pasitikinčiomis, drąsiomis, sąmoningomis bei empatiškomis asmenybėmis. Taikant gautas žinias ir patiems tėvams vaiko auginimas taps kur kas lengvesniu ir sklandesniu procesu, todėl pokyčius jaučia visa šeima.

Labai džiugu, kad keičiasi žmonių požiūris į psichologą ir individualiose ar grupinėse konsultacijose apsilankė net 41 dalyvis. Labiausiai malonu tai, kad yra dalyvių, kurie gavę paslaugą jau prieš kelis mėnesius, dar iki šiol vis suteikia mums grįžtamąjį ryšį ir dėkoja už pokyčius. Grupinių susitikimų metu buvo ne tik sprendžiamos įvairios konkrečiai grupei aktualios problemos, bet ir bandoma padėti bendraminčiui išspręsti būtent jam ramybės neduodantį klausimą. Dalijantis savomis patirtimis ir gaunant profesionalių žinių iš psichologo dalyviai gavo galimybę pažvelgti į savo situacijas iš šalies, bei ateityje susidūrus su panašiu atveju jau lengviau su juo susitvarkyti. Be to, kaip žinia, dažnu atveju racionaliai spręsti iškilusius klausimus ar problemas trukdo emocijos ar patiriamas stresas. Todėl dalis grupinių susitikimų skiriama atsipalaidavimo praktikoms, autogeninėms treniruotėms, streso įveikimų būdų mokimuisi. Ateityje (jau nuo rudens) planuojamos Asmenybės augimo grupės, Paauglių klubai, Savęs pažinimo grupės moterims / vyrams, Sergančius asmenis slaugančių asmenų grupė, Skyrybas patyrusių asmenų grupės ir kitos, pagal poreikį susibursiančios 8-10 asmenų grupės, turinčios panašias problemas, bei ieškančios bendraminčių palaikymo ir profesionalo žinių. Mūsų psichologai gali atvykti į jums patogią vietą, visai grupei patogiu susitikimams metu.

Daugiausiai dalyvių dėmesio sulaukė Šeimų klubai. Juose (vienoje ar kitoje vykusioje temoje) sudalyvavo net 145 dalyviai iš įvairių seniūnijų. Šeimų klubai dažnu atveju vyksta penktadienio vakarais arba šeštadieniais, kuomet nebereikia niekur skubėti ir galima tiesiog skirti laiko buvimui su šeima. Tam, kad tas buvimas, nebūtų vien televizoriaus žiūrėjimas, Šeimų klubai (užsiėmimus veda keli savo sritį išmanantys lektoriai) siūlė įvairias šeimoms aktualias temas ar veiklas tam, kad laikas praleistas kartu su kitomis šeimomis stiprintų asmeninius gebėjimus, atsparumą sunkumams, išugdytų gebėjimą veiksmingai bendrauti ir bendradarbiauti įvairiose komunikacinėse situacijose, gerintų vaikų ir tėvų tarpusavio bendravimo įgūdžius. Šeimų klubų susitikimų metu siekiama kaitos nuo pasyvaus stebėtojo iki aktyvaus mokinio, nuo individualaus gyvenimo šeimoje prie bendradarbiaujančios šeimos modelio. Šeimos dalijosi savomis patirtimis, bendravo aktualiomis temomis, atliko bendras praktines veiklas, suartėjo kaip viena didelė šeima.

Na ir pabaigai nebe tokia rimta, bet tikriausiai labiausiai džiuginanti „statistika“ – per šiuos devynis mėnesius projekto dalyvių šeimos pagausėjo 3 mergaitėmis ir 2 berniukais. Tikimės ateityje dar ir juos, kartu su tėveliais, sutiksime projekto veiklose.

Visus kitus, kurie dar nesusipažino su projekto veiklomis arba nedrįsta to padaryti, kviečiu skambinti ir klausti jums rūpimų klausimų bei registruotis paslaugoms (tel. 8 618 74315) ir atvykti bent kartą bei pasižiūrėti, ką galime pasiūlyti jums ar jūsų šeimai ir galbūt ateityje ir jūs tapsite šios džiugios „statistikos“ vienetu.

Projekto metu teikiamos paslaugos yra finansuojamos Europos Sąjungos fondo lėšomis, tad jūsų mokestis už dalyvavimą veiklose, bus jūsų skiriamas laikas ir šypsena, bei noras palypėti link ramesnio ir džiugesnio rytojaus ar šiltesnių santykių šeimose.

Nuotraukų ir trumpų „filmukų“ iš užsiėmimų bei vis atnaujinamą aktualią informaciją apie mokymus ir grupes galite rasti FB paskyroje „Kaišiadorių rajono Bendruomeniniai šeimos namai“.

Plakatas grėsmingas