Beveik 10 valandų ugniagesiai gesino gaisrą Darsūniškio miške (foto)

Liepos 2 dieną, 14 val. 30 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje, Darsūniškio kaime esančiame miške dega miško paklotė. Į gaisro vietą buvo išsiųstos trys ugniagesių autocisternos iš Kaišiadorių, Jiezno, Kruonio ir Miškų ūkio gaisrinis automobilis.

Vos per 17 min. nuo gauto iškvietimo pirmiesiems ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, paaiškėjo, kad maždaug pusės hektaro plote dega durpinga miško paklotė.

Gesinti durpes yra sunku, nes durpėse yra apie 25 % bitumo, kuris, esant aukštai temperatūrai, skyla iki garų pavidalo parafinų, aptraukiančių daleles vandeniui nepralaidžiu sluoksniu. Bitumas labai padidina durpių kaloringumą ir skatina degimą. Gaisrų metu degimas vyksta pusiau uždaroje aplinkoje, todėl didesnė dalis šilumos sunaudojama degimo medžiagai paruošti – štai kodėl dega durpės, kurių drėgnumas gali būti ir 100%.

Pasak gaisrą gesinusių ugniagesių, vanduo į gaisravietę buvo vežiojamas net iš už 1 kilometro esančio vandens šaltinio. Tačiau, įpusėjus gesinimo darbams, vanduo baigėsi ir teko jį jau vežioti net iš už 3 kilometrų atstumo nuo gaisravietės esančio vandens šaltinio. Tam į pagalbą buvo papildomai išsiųsta Žiežmarių ugniagesių komanda, tad viso gaisro gesinime jau dalyvavo net penkios ugniagesių autocisternos.

16 val. 10 minučių ugniagesiams pavyko gaisrą lokalizuoti, o likviduotas jis buvo 21 val. 56 min. Baigę paskutinius gesinimo darbus, pervargę ugniagesiai į savo dislokacijos vietas grįžo jau tik po vidurnakčio.

Naujienos iš interneto