Ergonominės kėdės darbui iš namų: privalumas ar būtinybė?

Vertinant naujausias darbo rinkos tendencijas matyti, kad vis daugiau žmonių renkasi darbą iš namų, be to, darbdaviai, ypač po COVID-19 pandemijos, šiuo atžvilgiu tapo kur kas lankstesni. Dirbant iš namų sutaupoma nemažai laiko, nes nereikia vykti į biurą, laiko leisti kamščiuose. Naudą pajaučiame ir finansiškai: nebelieka visų su kelione į darbą ar su pietumis restoranuose susijusių išlaidų.

Tačiau dirbdami iš namų susiduriame su tam tikrais iššūkiais. Vienas iš jų – darbui skirta erdvė ir ergonomiškos darbo vietos kūrimas. Biure esame aprūpinami modernia kompiuterine įranga, ergonomiškais baldais – ergonominės kėdės ir stalai jau tapo būtinybe. Namuose šių privalumų netenkame.

reikėtų nepamiršti, kad, dirbdami iš namų, esame atsakingi ne tik už darbo rezultatus, bet ir už patogumą, ergonomiką ir, svarbiausia – savo sveikatą. Jei iš namų dirbti tenka dažniau, apsvarstykite galimybę įsigyti kokybiškus baldus.

Kuriant biurą namuose reikia atsakyti į šiuos klausimus:

  • Ar namai pritaikyti profesinei veiklai?
  • Kaip sukurti patogią vietą darbui?
  • Naudoti esamus baldus, o gal įsigyti naujus?
  • Kaip suderinti darbo ir asmeninio gyvenimo / poilsio erdves?

Kuo svarbus tinkamas stalas ir ergonomiška kėdė?

Darbo stalas: esamas ar naujas?

Pradžioje, jei neturite rašomojo, galima dirbti prie bet kokio aukštesnio stalo, pavyzdžiui, valgomojo. Svarbiausia, kad ant stalo būtų patogu pasidėti 90 laipsnių kampu sulenktas alkūnes. Tokia padėtis netrikdys kraujotakos: alkūnės neturėtų kyboti ore.

Tačiau laikui bėgant vis dėlto patariama įsigyti patogesnį stalą, labiau pritaikytą darbui. Šių dienų rinkoje galima rasti stilingų, prie bet kokio interjero lengvai priderinamų stalų. Gaminami ir itin kompaktiški siauri kompiuterio stalai, visiškai neapkraunantys erdvės, ir stalai su didesniu paviršiumi, naudingi dirbant keliais įrenginiais vienu metu.

@ Evaldas Lasys

Ergonomiška kėdė

Nugaros skausmai – viena dažniausiai pasitaikančių problemų tarp žmonių, dirbančių sėdimą darbą. Ergonomiška kėdė padeda išvengti įtampos ir skausmo nugaros srityje, todėl galite dirbti produktyviau ir išsaugoti sveiką nugarą.

Kaip žinoti, ar kėdė sureguliuota pagal jūsų ūgį? Sėdint keliai turėtų būti sulenkti 90 laipsnių kampu.

Į ką atkreipti dėmesį ieškant ergonominės biuro kėdės?

  • Reguliuojamas ergonominės kėdės aukštis. Kuo platesnis reguliavimo diapazonas, tuo geriau, ypač jei iš namų dirba daugiau negu vienas šeimos narys, o kiekvieno jų ūgiai skiriasi.
  • Reguliuojamas atlošas ir atrama nugarai. Kėdės atlošas turėtų būti išformuotas pagal stuburo linkius, tačiau patogu, kai atlošas yra reguliuojamas ir kiekvienas atlošo padėtį gali dar šiek tiek pakoreguoti. Jei atrama stuburui nereguliuojama, ilgai sėdėdami galite pradėti jausti įtampą apatinėje nugaros dalyje. Taigi, visos kokybiškos ergonominės kėdės turi turėti reguliuojamą atramą nugarai, skirtą prilaikyti apatinę nugaros dalį.
  • Tinkamų matmenų ergonominės kėdės sėdynė. Tikriausiai teko atkreipti dėmesį, kad vienų kėdžių sėdynės būna mažos ir siauros, kitų – plačios ir gilios. Netinkamai pasirinkta kėdė gali daryti neigiamą įtaką sveikatai, tad geriausia prieš įsigyjant kėdę pabandyti ant jos pasėdėti. Jei esate nedidelio ūgio, o kėdės sėdynė – labai gili ir ilga, bus nepatogu atsiremti, todėl nuolat sėdėsite ant kėdės krašto. Atsirėmus tarp sėdynės krašto ir jūsų kelių tarpo turėtų tilpti keturi rankos pirštai. Verta atkreipti dėmesį ir į ergonominės biuro kėdės plotį: visiškai užtenka, jei nuo klubų iki kėdės krašto iš abiejų pusių lieka po ~1,5 cm.

Jei sudėtinga išsirinkti baldus namų biurui, kviečiame atvykti į „Narbuto“ salonus ir išbandyti ekspozicijoje esančias ergonomines kėdes. Kokybiškų lietuviškų baldų rasite „Narbuto“ salonuose Vilniuje, T. Narbuto g. 5; Kaune, Eigulių g. 2;  Klaipėdoje, Birutės g. 6 ir Šiauliuose, Dvaro g. 79.

Nr. 20/10