Gausios ugniagesių pajėgos naktį gesino žaibo iškrovos sukeltą gaisrą Kruonio seniūnijoje

Gegužės 28 dienos naktį, 22 val. 29 min., kuomet Kaišiadorių rajono padangę be perstojo skrodė žaibai, buvo gautas pranešimas, kad Kruonio seniūnijoje, Būtkiemio II kaime, Ežero g. 6, dega ūkinis pastatas, šalia gyvenamas namas ir daugiau kitų pastatų. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos Kaišiadorių PGT pajėgos.

Bevykstant į gaisro vietą, 22 val. 35 min., buvo gautas papildomas pranešimas, kad jau dega ir namas. Kadangi Kaišiadorių rajone buvo stipri liūtis, o važiavimo sąlygos buvo labai sudėtingos, pamainos vado sprendimu buvo įvestas aukštesnis pavojaus lygis ir išsiųstos papildomos ugniagesių autocisternos.

Po 15 minučių nuo gauto pirmojo pranešimo atvykus pirmiesiems ugniagesiams, atvira liepsna degė ūkinis pastatas, kurio stogas jau buvo įkritęs. Artimiausias gyvenamasis namas stovėjo maždaug už 20 metrų ir jam pavojaus nebuvo. Tikriausiai dėl patirto didelio streso pranešėja BPC tvirtino, kad šalia degančio ūkinio pastato stovi dar du gyvenamieji bei du ūkiniai pastatai ir kad liepsnos jau persimetė į gyvenamąjį namą.

Viso į gaisravietę buvo išsiųsta net 5 ugniagesių autocisternos ir 13 ugniagesių. Tačiau, kadangi pranešimas buvo iš dalies melagingas ir už 20 metrų stovėjo tik vienas gyvenamasis namas, kuriam niekas negrėsė, papildomos ugniagesių pajėgos buvo išsiųstos atgal. Pasak gaisrą malšinusių ugniagesių gelbėtojų, daugiau jokių pastatų aplink nebuvo.

Liepsnos malšintos naudojant 2 B tipo ir 1 lafetinį vandens švirkštus. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardyta pusė pastato stogo, kita pusė smarkiai apdegė, sudegė namų apyvokos daiktai, apdegė lauko apdaila. Įtariama, kad gaisras galėjo kilti dėl žaibo iškrovos.