Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis virdulį namams?

Daugelyje namų virdulys yra vienas būtiniausių virtuvės prietaisų. Jis naudojamas kasdien – rytinei kavai, popiečio arbatai ar kitiems karštiems gėrimams paruošti. Šis, kažkada buvęs elementarus virtuvės prietaisas, dabar turi gerokai daugiau funkcijų, o dizaino naujovės labai išplėtė asortimentą. Tad kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį įrenginį ir nesuklysti?

Skirtingi virdulių tipai – ką rinktis?

Šiais laikais beveik kiekvieno žmogaus virtuvėlėje galima rasti elektrinį virdulį. Ir tai nėra atsitiktinumas: rinkoje elektriniai virduliai turi didesnę paklausą, tad jų pasiūla taip pat neatsilieka. Tačiau tai nereiškia, kad neįmanoma nusipirkti tradicinių ant viryklės kaitinamų virdulių. Indukciniai ar paprastoms, dujinėms viryklėms skirti virduliai vis dar puikiai dera tiek kaimiško, retro stiliaus virtuvėse, tiek moderniuose apartamentuose. Paprastai, vanduo tokiuose virduliuose yra virinamas ilgiau, o apie užvirusį vandenį informuoja juose integruotas švilpukas. Elektriniai virduliai nėra tokie tradiciniai, tačiau jie labiausiai pamėgti dėl savo veikimo principo – užvirus vandeniui virdulys pats išsijungia. Tad jeigu skubate ir turite kitų ruošos darbų, turint elektrinį virdulį nereikės bėgioti iš vieno kambario į kitą, kad jį išjungtumėte. Tiesa, šių virtuvės prietaisų pasirinkimas labai platus – čia skirtumus galite įžvelgti tiek dizaine, medžiagų pasirinkime, virdulio rankenoje, snapelyje ir net skleidžiamo triukšmo lygyje.

Dizainas

Jeigu ruošiatės įsigyti elektrinį virdulį, greičiausiai planuojate jį dažnai naudoti bei laikyti visada matomojo vietoje. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu pasirinkti tokį prietaiso dizainą, kuris patiktų ir tiktų prie jūsų virtuvės interjero. Nors virduliuose paprastai svarbiau funkcijos, o ne forma, daugelis modelių kuriami taip, kad atrodytų stilingai. Yra daugybė skirtingų dizainų, tekstūrų ir spalvų, tačiau galima išskirti du ryškiausius elektrinių virdulių formos stilius: vieni panašesni į tradicinius ant viryklės kaitinamus virdulius ir turi rankeną viršuje, o kiti primena ąsočio formą, kurių rankena pritvirtinta šone. Visgi renkantis virdulio dizainą svarbiausia atkreipti dėmesį į patogų valdiklių išdėstymą, gerai matomą vandens lygio indikatorių ir tinkamą prietaiso dydį.

Medžiagų pasirinkimas

Elektriniai virduliai dažniausiai gaminami iš metalo, stiklo, plastiko, keramikos arba kelių skirtingų medžiagų derinio. Kiekviena medžiaga turi savų pliusų ir minusų. Nerūdijančio plieno virduliai dažniausiai laikomi aukštesnės kokybės, nes ši medžiaga yra ilgaamžė, nedūžta, tačiau ant jų gali labiau matytis pirštų atspaudai. Stiklinis virdulys gali atrodyti labai šiuolaikiškai, ypač su LED apšvietimu, tačiau jo vidinis pagrindas dažnai pakinta nuo kalkių nuosėdų ir kitų mineralinių vandens likučių. Tai reiškia, kad stikliniam virduliui reikia daugiau priežiūros norint išsaugoti dailią jo išvaizdą. Keramikiniai virduliai pasižymi išskirtiniu dizainu, tačiau greitai dūžta. Plastikiniai virduliai laikomi mažiau kokybiškais, tačiau jie ne taip įkaista ir yra lengvi, be to galima rinktis iš įvairių dizainų stilių. Visgi būtina paminėti, kad plastikas gali paveikti kavos ar arbatos skonį. Trumpai tariant, kokioms medžiagoms teikti pirmenybę renkantis virdulį, priklauso tik nuo jūsų asmeninių pageidavimų.

Virdulio rankena, snapelis ir dangtelis

Virdulys turi būti gana lengvas ir patogiai pakeliamas, tam būtina gerai apgalvota rankenos padėtis. Be to, virdulio rankena turi būti pakankamai toli nuo korpuso, kad būtų išvengta nudegimų, ypač jeigu virdulio išorė stipriai įkaista, pavyzdžiui keramikiniuose arba nerūdijančio plieno virduliuose. Kita detalė, į kurią būtina atsižvelgti, yra virdulio dangtelis. Jis turėtų atsidaryti lengvai, o dar geriau, jeigu jis bus atlenkiamas paspaudus mygtuką.

Kalbant apie virdulio snapelį, jis turėtų būti pakankamai platus, kad būtų galima patogiai išpilti vandenį. Tačiau mėgstantiems užpilamą kavą, labiau pravers ilgas bei plonas snapelis, primenantis laistytuvą. Taip galėsite kavą ruošti itin profesionaliai, nesudeginant kavos pupelių.

Kaitinimo elementas

Kaitinimo elementas yra pagrindinis elektrinio virdulio komponentas, kuris užtikrina greitą vandens virimą. Kai įjungiate virdulį, elementas pradeda kaisti ir taip šildo vandenį, kol jis užverda. Reikėtų pabrėžti tai, kad virdulys turėtų būti su automatinio elemento išjungimo funkcija, kitaip kyla rizika jam perkaisti ar sugesti. Paprastai ši apsauginė funkcija yra daugelyje virdulių, tačiau pasitaiko ir priešingų atvejų.

Anksčiau kaitinimo elementai buvo montuojami virdulio viduje, nes manyta, kad taip efektyviau šildomas vanduo. Tačiau vėliau pastebėtas nemažas šio sprendimo trūkumas: atviras elementas pritraukia kalkių nuosėdas, kurios jį gali greitai sugadinti. Susidūrus su tokia problema, dizainai buvo patobulinti ir šiandien dauguma virdulių jau neturi atvirų kaitinimo elementų. Vietoj to naudojama pagrindo plokštelė, kuri apsaugo kaitinimo detalę nuo kalkių nuosėdų ir kitų pažeidimų.

Vandens užvirimo greitis

Dauguma žmonių elektrinius virdulius renkasi dėl greito vandens užvirimo laiko. Tad jeigu viena iš priežasčių, kodėl dairotės naujo virdulio yra noras pagreitinti arbatos ar kavos ruošimo rutiną, tuomet reikėtų įsigyti galingumu pasižymintį elektrinį virdulį. Daugelyje elektrinių virdulių vanduo užverda maždaug per 3–4 minutes, o kai kurie gamintojai skelbia, kad puodeliui reikiamą kiekį galima išvirti net per 90 sekundžių. Norint tinkamai pasirinkti, reikėtų patikrinti gamintojo nurodomas konkretaus modelio specifikacijas ir peržiūrėti vartotojų atsiliepimus apie įrenginį.

Triukšmo lygis

Nors elektriniai virduliai paprastai veikia tyliau nei daugelis kitų virtuvės prietaisų, itin jautriems asmenims reikėtų atkreipti dėmesį į įrenginio skleidžiamą garsą. Dalis virdulių skleidžia triukšmą, kai verda, arba pypsi, taip pranešdami apie užvirusį vandenį. Jei jus erzina tokie garsai, prieš įsigyjant vandens virimo prietaisą, būtinai pasidomėkite, jo triukšmo kėlimo lygiu.

Vandens temperatūros parinktys

Virdulys gali turėti nemažai papildomų funkcijų. Bene svarbiausia iš jų yra galimybė reguliuoti vandens temperatūrą. Jeigu mėgstate žolelių arbatą ar neperkaitintą kavą, jums bus naudinga vandens temperatūros reguliavimo funkcija. Tai leis nustatyti tokią vandens temperatūrą, kuri rekomenduojama arbatos ar kavos paruošimo instrukcijoje.

Taigi, tinkamas elektrinis virdulys gali pagerinti kasdienės arbatos arba kavos skonį ir užtikrinti, kad puodelį mėgstamo karšto gėrimo pasigaminsite greičiau. Tad renkantis naują virdulį namams atkreipkite dėmesį į visus aukščiau pateiktus rodiklius. Tai padės išsirinkti tikrai patogų, funkcionalų, jūsų poreikius atitinkantį vandens virimo prietaisą.

Nr. 21/38